Монголія не арештувала путіна через енергозалежність від рф – Politico

Монголія не арештувала путіна через енергозалежність від рф – Politico

Речник уряду Монголії заявив, що це постачання має «вирішальне значення» для забезпечення існування країни

Монголія не арештувала путіна через енергозалежність від рф – Politico
Фото: EPA

Речник уряду Монголії заявив, що його країна не може арештувати лідера рф владіміра путіна за ордером Міжнародного кримінального суду за воєнні злочини в Україні. За його словами, Монголія залежна від імпорту російських енергетичних продуктів.

Про це повідомило Politico з посиланням на речника.

«Монголія імпортує 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії з наших безпосередніх сусідів, які раніше зазнавали перебоїв з технічних причин. Це постачання має вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу», – сказав речник виданню.

За його словами, Монголія «завжди дотримувалася політики нейтралітету» в дипломатичних відносинах.

Зазначається, що Монголія розташована в «незручному географічному місці» між росією та Китаєм. Вона йшла дипломатичним шляхом, щоб уникнути відчуження жодного зі своїх сусідів, з якими вона має широкі історичні та економічні зв’язки.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну так само не змінило цих розрахунків для уряду країни.

Разом з тим, Монголія є членом МКС, який у березні минулого року видав міжнародний ордер на арешт путіна за воєнні злочини, пов’язані з депортацією та переміщенням дітей з окупованих територій України до росії.

Наголошується, що будь-який член ICC зобов’язаний діяти згідно з ордерами суду, проте Монголія цього не зробила. Як пояснив юридичний експерт у коментарі Politico, країна, ймовірно, зіткнеться з судовим переслідуванням через її бездіяльність.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна закликала Монголію заарештувати путіна та передати його до Гааги. Влада країни відмовилася арештовувати російського диктатора.

Тим часом путін прибув у Монголію і пообіцяв дешевий газ в обмін на будівництво трубопроводу «Сила Сибіру 2». Китай досі не дав дозвіл на його будівництво.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло