«З об’єкта критики стане об’єктом для гордості»: Дуров анонсував зміни в модерації Telegram
При цьому інформація, що Telegram прийматиме скарги на повідомлення у приватних чатах, виявилася недостовірною

Команда Telegram має намір перетворити модерацію месенджера з об'єкта критики на привід для гордості, написав засновник Павло Дуров у своєму каналі.
Хоча 99,999% користувачів Telegram не мають жодного відношення до злочинності, 0,001% зловмисників створюють поганий імідж для всієї платформи і наражають на ризик її інтереси, заявив він.
Дуров також розповів, що кількість платних користувачів Telegram Premium досягла 10 млн осіб і анонсував появу нових та скасування «застарілих функцій:
– Функцію «Люди поряд», «якою користувалися менше 0,1% користувачів Telegram, але мала проблеми з ботами та шахраями», замінять на функцію «Бізнеси поряд», за допомогою якої можна буде знайти «перевірені» компанії.
– Завантаження нових медіа до блог-сервісу Telegraph буде відключено, оскільки він використовувався анонімними особами «не за призначенням».
Функцію «люди поряд» давно критикували і спецслужби різних держав, і опозиційні діячі: стверджувалося, що з її допомогою наркоторговці знаходять покупців, а силовики визначають місце розташування опозиціонерів.
Інформація, що Telegram змінив безпекову політику і має намір розпочати модерацію приватних чатів, яку пов'язали із затриманням Дурова, виявилася недостовірною. В оману користувачів ввели зміни сторінки відповідей на часті питання (FAQ).
На сторінці FAQ месенджера залишилася інформація про приватність каналів. Її перенесли до іншого розділу.
«Всі чати та групові чати Telegram є приватними для їхніх учасників. Ми не обробляємо жодних запитів, пов'язаних з ними», – йдеться 6 вересня на сторінці FAQ.
Бекграунд. Засновника Telegram Павла Дурова затримали 24 серпня у аеропорту Парижа. Через 96 годин йому звинуватили у порушенні шести статей кримінального законодавства Франції, серед яких була співучасть в обігу наркотиків, злочинах проти дітей та шахрайстві через Telegram. З-під варти його випустили під заставу 5 млн євро. Залишити країну він зможе не раніше березня 2025 року.
Як повідомлялося, Дуров заявив про готовність Telegram піти з Франції. 5 вересня він вперше прокоментував своє затримання і заявив, що месенджер «іде з країн, несумісних із його принципами».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].