НБУ обмежив використання платіжних карток за кордоном: ліміти
Обмеження стосуються купівлі коштовностей та оренди житла

Нацбанк посилив обмеження розрахунків за кордоном із використанням платіжних карток, випущених українськими банками до рахунків у іноземній валюті.
Про це йдеться на сайті НБУ.
Обмеження застосовуватимуть для оплати за кордоном низки товарів та послуг, зокрема: годинників, ювелірних виробів, виробів зі срібла, коштовного каміння, монет тощо.
Так, НБУ встановив щомісячний ліміт у розмірі 100 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, що здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків в іноземній валюті, на операції з кодами торговця 5094 (коштовне каміння, метали та ювелірні вироби), 5944 (годинники, ювелірні вироби та вироби зі срібла) та 5972 (магазини монет та марок).
«Такий ліміт відповідає загальному ліміту, встановленому НБУ для розрахунків за кордоном платіжними картками, випущеними українськими банками до рахунків у національній валюті», – йдеться в повідомленні.
Нацбанк також встановив щомісячний ліміт у розмірі 500 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, що здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків іноземній валюті, на операції з кодом торговця 6513 (агенти та менеджери з нерухомості). Операції з таким кодом використовуються для сплати комісії за управління, оплати за проживання та пов'язаних із цим комісій.
Зазначається, що ліміт у 500 тис. грн враховує потреби українців, що перебувають за межами України або подорожують за кордоном, та задовольняє потреби 98% клієнтів банків, що здійснюють такі операції.
«Він дасть змогу запобігти спробам обходити встановлені НБУ обмеження на відповідні операції та уникнути відпливу капіталу з України у значних обсягах», – наголосили в НБУ.
Крім того, регулятор дозволив бізнесу відшкодувати купонні платежі за єврооблігаціями, що були виплачені з 24 лютого 2022 року до 09 липня 2024 року (включно). Такі перекази дозволені виключно за рахунок власної іноземної валюти бізнесу (не купленої та не залученої у формі кредиту чи позики від резидента), отже, це не матиме негативного впливу на міжнародні резерви.
Як уточнили в Нацбанку, такі операції зможуть здійснювати лише ті підприємства, які не мають випадків незавершеного валютного нагляду за операціями з експорту товарів протягом 12 місяців, що передують даті проведення операції.
«Це стимулюватиме бізнес своєчасно повертати валютну виручку в Україну за експорт товару», – зазначили в НБУ.
Відповідні зміни набирають чинності з 10 вересня 2024 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ обмежив перекази з картки на картку для фізосіб. З 1 жовтня 2024 року Національний банк тимчасово, на пів року, встановлює ліміт у 150 000 грн на місяць для переказів фізичних осіб «з картки на картку» (також відомі як P2P, C2С).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].