Опитування: понад 50% українців виступають проти заборони Telegram, але підтримують обмеження
Ще 26% опитаних вважають, що додаток «не потрібно жодним чином контролювати»

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опублікованим 9 вересня, 54% українців виступають проти повної заборони месенджера Telegram, але підтримують певні обмеження на його використання.
Опитування також показало, що 71% українців вважають поширення російської дезінформації та пропаганди в соцмережах, зокрема Telegram, «досить серйозною» або «дуже серйозною» загрозою.
Telegram залишається однією з найпопулярніших соцмереж серед українців. Опитування Київського міжнародного інституту соціології у вересні 2023 року показало, що 44% українців використовують Telegram для отримання інформації та новин.
На запитання, як вони ставляться до заборони Telegram в Україні, лише 9% підтримали повну заборону, тоді як 26% українців вважають, що додаток «не потрібно жодним чином контролювати».
Згідно з опитуванням, більше половини українців підтримують введення певного контролю над додатком, наприклад, блокування певних каналів Telegram.
На запитання, чи підтримають вони заборону, якщо власники Telegram категорично відмовляться блокувати Telegram-канали, якими користувалися російські військові у війні проти України, 71% респондентів відповіли «так».
Популярність Telegram в Україні стрімко зросла після початку вторгнення у 2022 році, зокрема завдяки його анонімним каналам, які масово поширюють контент, зберігаючи повну анонімність адміністратора.
Функціональність Telegram також активно використовується росією, її військовими силами та спецслужбами для підриву воєнних зусиль України та посилення власних.
Голова військової розвідки України Кирило Буданов назвав месенджер «шкідливим» і «загрозою нашій національній безпеці».
На даний момент немає жодних ознак того, що українська влада серйозно розглядає можливість блокування Telegram. Законодавці працюють над законопроектом, спрямованим на регулювання платформ, які поширюють інформацію, зокрема Telegram.
Бекграунд. Як повідомлялося, розслідування проти засновника Павла Дурова у Франції почалося з того, що керівництво Telegram відмовило поліції в проханні відкрити особистість гвалтівника.
Між тим Politico писала, що президент Франції Еммануель Макрон, як і вся політична еліта Франції, активно користуються Telegram, незважаючи на арешт Дурова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].