В Україні встановили особу російського генерала, який організував удар по Охматдиту
Сергєй Кобилаш на той час обіймав посаду командувача російської дальньої авіації, йдеться у розслідуванні СБУ та Офісу прокурора

Українська влада 10 вересня заочно звинуватила у воєнних злочинах російського генерал-лейтенанта Сергєя Кобилаша за смертельний удар по дитячій лікарні Охматдит у Києві два місяці тому.
8 липня російські війська завдали удару по найбільшому в Україні дитячому медичному центру, убивши двох дорослих і поранивши щонайменше 34 людини, у тому числі дев'ятеро дітей. На кадрах видно, що будівля постраждала від російської ракети, а не була пошкоджена уламками.
Наказ про ракетний удар по лікарні віддав Кобилаш, який на той час обіймав посаду командувача російської дальньої авіації, йдеться у розслідуванні СБУ та Офісу прокурора.

Сергєй Кобилаш
Генералу вже пред'явлені інші звинувачення, пов'язані з повномасштабною війною в Україні, а Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за атаки на енергетичну інфраструктуру України.
«Слідством встановлено, що саме він (Кобилаш) 8 липня 2024 року віддав наказ підрозділу під його командуванням нанести удар з літака-бомбардувальника Ту-95МС крилатою ракетою Х-101 по приміщенню лікарні Охмадит», – заявив генпрокурор Андрій Костін 10 вересня, виступаючи на місці теракту.
Кобилаш віддав наказ близько 9:15, а по лікарні було завдано удару о 10:45, уточнили в СБУ.
«У рамках розслідування СБУ та Офіс прокурора поспілкувалися зі 112 потерпілими та 50 очевидцями, провели вибухотехнічну, судово-медичну та інші експертизи, проаналізували записи з камер відеоспостереження», – повідомив заступник голови СБУ Сергій Наум'юк.
Ракета, випущена з літака 22-ї гвардійської важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, продовжувала маневрувати та змінювати траєкторію польоту, вказуючи на намір обійти засоби ППО України та вразити конкретно цей медичний заклад, повідомили в СБУ.
Бекграунд. FT повідомила, що у ракеті, якою росія вдарила по «Охматдиту», були західні деталі. У ракеті X-101 використовувалися 16 компонентів із США та Швейцарії, повідомили експерти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].