Нацбанк прогнозує подальше зростання цін: що на це впливатиме

Нацбанк прогнозує подальше зростання цін: що на це впливатиме

НБУ також пояснив прискорення інфляції у серпні

Нацбанк прогнозує подальше зростання цін: що на це впливатиме
Фото: ілюстративне

За даними Державної служби статистики, у серпні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) пришвидшилася до 7,5% з 5,4% в липні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,6%. Фактичні темпи зростання цін були незначно вищими за траєкторію прогнозу, опубліковану в Інфляційному звіті НБУ за липень 2024 року.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Як уточнюється, фундаментальний інфляційний тиск посилився сильніше, ніж прогнозувалося. Зокрема, показник базової інфляції в серпні зріс до 6,5% з 5,7% в липні.

«Пришвидшення зростання споживчих цін зумовлювалося насамперед ефектами гірших цьогорічних врожаїв і впливом вищих витрат бізнесу на продовольчу сировину, енергію та оплату праці», – зазначили в НБУ. А також уточнили, що ціновий тиск також підтримували ефекти перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці.

Як повідомляється, споживча інфляція в серпні продовжила зростати, але залишалася помірною й була доволі близькою до прогнозу НБУ.

За даними регулятора, інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці через збільшення витрат бізнесу на оплату праці та електроенергію, поетапне підвищення акцизів та ефекти перенесення девальвації гривні в попередні місяці.

«Монетарна політика Національного банку й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цілі 5% упродовж наступних років», – наголосили в Нацбанку.

Уточнюється, що цьому сприятимуть заходи НБУ із захисту гривневих доходів і заощаджень населення від інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що МВФ знову погіршив прогноз щодо ВВП та інфляції в Україні. Фонд прогнозує зростання ВВП за підсумками 2024 року на рівні 3%, інфляції – 9%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло