Рух забруднення в Десні сповільнюється – Міндовкілля
Забруднена вода може досягнути Київщини 14–16 вересня

У Десні забруднення сповільнилося, фіксується точково та має неоднорідний характер. У Сеймі якість води покращується, вміст розчиненого кисню досяг норми – 4 міліграми на кубічний дециметр. Мор риби не фіксується.
Про це повідомила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко під час пресконференції в Укрінформі.
«Державні та місцеві органи влади, всі відповідальні установи працюють злагоджено, щоб локалізувати та ліквідувати наслідки забруднення. На Чернігівщині працюють три аераційні установки. Встановлюються додаткові системи аерації в Київській області», – розповіла Крамаренко.
До збору загиблої риби в Чернігівській області зараз задіяно 15 човнів і 142 фахівця. Загалом було зібрано 31 тонну загиблої риби – 12 тонн 150 кг на Сумщинi та 19 тонн на Чернігівщині.
Наразі забруднення пройшло Десною вже 242 км. За оновленим прогнозом Укргідрометцентру, забруднена вода може досягнути Київщини 14–16 вересня. У «Київводоканал»і зазначили, що готові до будь-якої ситуації. «У разі погіршення показників якості води в Десні буде впроваджено технологію посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи», – повідомив гендиректор компанії Олег Лисюк.
За оцінкою науковців, з цукрового заводу в Курській області росіяни скинули 5600 тонн забруденої води. Зараз забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку в Сеймі й точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації.
«Завдяки тому, що Десна в теперішній час дуже гарно «працює» як самоочищувана система, підвищується pH води, здійснюється насичення киснем завдяки гідробіологічним процесам, забруднення на Київщині може бути зовсім не відчутним», – прогнозує директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.
Водночас, за оцінкою директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, екосистеми річок Сейм і Десна зможуть відновитися за два-три роки.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що забруднювальні речовини в Десні досягли Чернігова. Перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не виявлено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].