Скорочення витрат держбюджету у 2024 році становитиме 137 млрд грн – Підласа

Скорочення витрат держбюджету у 2024 році становитиме 137 млрд грн – Підласа

З них понад 115 млрд – це скорочення на обслуговуванні та погашенні держборгу

Скорочення витрат держбюджету у 2024 році становитиме 137 млрд грн – Підласа
Фото: ілюстративне

Загальне скорочення витрат у бюджеті 2024 року становитиме понад 137 млрд грн, з яких понад 115 млрд спрямують для скорочення на обслуговуванні та погашенні держборгу.

Про це повідомила голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Подала поправку про додаткове скорочення видатків на 628 млн грн у змінах до бюджету 2024 року. Проситиму комітет сьогодні її підтримати і спрямувати ці кошти на лікування поранених військовослужбовців (тут без деталей)», – написала нардепка.

Підласа уточнила, що фактично з 2022 року в Україні існує так званих два бюджети:

  1. Військовий – який покривається внутрішніми ресурсами (податками, зборами, дивідендами, частиною прибутку НБУ, розміщенням ОВДП тощо);
  2. Невійськовий – дефіцитний, який покривають міжнародні партнери валютою.

«Гроші партнерів не лежать на єдиному казначейському рахунку, вони не змішуються з нашими грошима, і непомітно використати їх на військові видатки не можна. Ця валюта продається Казначейством під конкретну обов’язково невійськову проплату», – пояснила глава Комітету ВР.

Отже, за її словами, військовий бюджет може фінансуватися лише за рахунок внутрішніх ресурсів країни, водночас скорочення невійськових витрат звільняє ці ресурси для підтримки оборонних сил.

Однак це можливо лише за умови, що невійськовий бюджет 100-відсотково дефіцитний і повністю покривається коштами партнерів. Проте у 2024 році ситуація склалася не так.

«Частина соціалки загального фонду держбюджету в 2024-му покривається також внутрішніми ресурсами (тому що іноземних грошей не вистачає і не було певності, скільки їх буде), тому саме в цій ситуації в цьому законопроєкті 11417 (який доповнює чинний бюджет 2024 року) перекидки з «невійськових» видатків мають сенс», – розповіла Підласа.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд планує спрямувати ще 57 млрд грн на покриття дефіциту бюджету. Кабінет Міністрів планує перекривати прогалину у державному бюджеті за рахунок підвищення військового збору, введення податку на банки та не виключає можливості підвищення ПДВ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло