На приватизацію можуть виставити єдину в країні солеварню, яка працює
Дрогобицьку солеварню внесли до відповідного списку підприємств

Фонд державного майна України включив Дрогобицьку солеварню до списку підприємств, що підлягають приватизації.
Про це солеварня повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«На жаль, підприємство не може самостійно розвиватися, адже змушене сплачувати 80% чистого прибутку у вигляді дивідендів, залишаючись практично без фінансових ресурсів на відновлення. Вкрай важливо знайти ефективні рішення для збереження нашої історичної спадщини», – йдеться в повідомленні.
Керівництво вважає, що продаж підприємства приватному інвестору або передача в обласну чи міську комунальну власність може стати ефективним способом збереження та розвитку солеварні. У такому разі весь дохід можна буде спрямувати на розвиток підприємства та залучення додаткових інвестицій.
«Ми готові зробити все можливе, щоб виробництво солі продовжувалося. І це можливо! Під час приватизації ми дбатимемо про збереження традиційного виробництва дрогобицької солі», – наголошується в повідомленні.
Дрогобицька солеварня – найстаріше підприємство України, яке розпочало свою діяльність ще 1390 року. Тут сіль виварюють із ропи, яку видобувають з надр. Наразі завод випускає два види продукції: «Сіль кухонна виварна йодована» та «Сіль кухонна виварна без добавок». Після початку бойових дій на Сході країни, це майже єдине підприємство в Україні, що продовжує виробляти сіль, активно співпрацюючи з провідними торговельними мережами. З 2019 року завод також активно розвиває туристичний напрям.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Фонд державного майна України оголосив про приватизацію єдиного майнового комплексу державного підприємства «Новогоголівське». Аукціон призначено на 2 жовтня 2024 року, стартова ціна становить 41,48 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.