WSJ: Стратегія війни змінюється, американські танки виявилися “приниженими” на полі бою
На перше місце, за даними військових аналітиків, виходять безпілотники

Російсько-українська війна стала війною нового типу, в якій ключову роль відіграють безпілотники, а важкі танки, які колись були “королями на полі бою”, виявилися непристосованими до цієї нової реальності.
Джерело. Про це пише з посиланням на військових газета The Wall Street Journal у статті під назвою «Танк, що колись домінував, принижують на полі бою».
Як зазначає газета, війна в Україні показала, що важкі танки можуть бути легко виявлені і атаковані дешевими дронами. Це призвело до того, що десятки передових західних танків використовувалися в боях лише зрідка, інші були пошкоджені, знищені чи захоплені.
В даний час обидві сторони оснащують бойові машини технологіями для виявлення та придушення дронів, а також змінюють їх конструкції для збільшення маневреності.
“У найближчій перспективі нам (США) абсолютно необхідно внести корективи, щоб зберегти живучість наших бронетанкових формувань”, – наголосив генерал Джеймс Рейні, який очолює Командування майбутнього армії США (AFC, управляє проектами модернізації у військах).
За даними аналітичної групи Oryx, на яку посилається WSJ, п'ята частина всіх танків Abrams, переданих Україні, вже знищена, а решта використовується вкрай рідко. Крім того, вже знищено або пошкоджено дві третини найновіших моделей німецьких танків Leopard.
«Щойно виїжджаєш на дорогу, тебе помічає безпілотник, а потім по тобі починають стріляти артилерією, мінами, протитанковими ракетами, безпілотниками, керованими авіабомбами», – розповів WSJ механік-водій одного з переданих Україні Abrams.
Військовий уточнив, що якщо на початку конфлікту командири часто ховали танки, викопуючи траншеї та маскуючи їх, то з розвитком БПЛА такі методи перестали працювати, і танки тримають далеко від передових позицій.
Командир танкової роти ЗСУ Антон Гавриш додав, що колись майстерність командира танка визначалася його вмінням вести танкові дуелі та захищати піхоту, але тепер важливо вміти вести потайний вогонь і швидко відступати.
Бекграунд. Нагадаємо, згідно з доповіддю Кільського інституту світової економіки, Німеччині потрібно десятки років відновлювати озброєння, щоб наздогнати росію – попередні два десятиліття скорочення витрат на оборону зруйнували оборонну систему країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].