WSJ вперше назвала кількість втрат на війні з українського боку
За даними видання, кількість загиблих українських військових становить близько 80 тисяч

У російсько-українській війні обидві сторони конфлікту не повідомляють офіційних даних про втрати під час бойових дій. Згідно із секретною оцінкою української сторони, зробленою раніше цього року, було вбито близько 80 тисяч і поранено 400 тисяч військовослужбовців.
Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на людей, знайомих із цією інформацією.
При цьому кількість втрат у живій силі з російської сторони, згідно з оцінкою західної розвідки, перевищує пів мільйона. Згідно з деякими джерелами, кількість убитих може наближатися до 200 тисяч, поранено близько 400 тисяч.
Для порівняння: за 10 років війни в Афганістані загинуло понад 15 000 радянських військовослужбовців, тобто кількість загиблих у російсько-українському конфлікті вже перевищила цей показник майже в 20 разів.
Щодо українських втрат, то газета посилається на конфіденційну українську урядову оцінку. Цифра російських втрат походить від неназваних джерел у західних розвідках, у своїй статті WSJ визнає, що є різні оцінки цих величин.
В Україні кількість жертв серед цивільного населення невідома, в одному лише Маріуполі, захопленому росіянами у 2022 році, організація Human Rights Watch оцінила їх у 8000 осіб.
Як пише видання, російське командування не зважає на втрати, а розвідка Міністерства оборони Великої Британії назвала травень і літні місяці 2024 року найкривавішими для окупаційних військ: щоденні втрати могли доходити до 1200 осіб.
WSJ зазначає, що втрати для України набагато чутливіші, ніж для росії: її населення і до російського вторгнення було більш ніж утричі меншим. Російське вторгнення призвело до того, що частина цивільного населення опинилася на окупованих територіях, ще частина поїхала до інших країн, є також значна кількість загиблих, яка підрахована далеко не повною мірою.
WSJ наводить українські урядові оцінки, що раніше не розкривалися, з яких випливає, що зараз на території, контрольованій Києвом, залишається від 25 млн до 27 млн людей. Також газета наводить більш високу оцінку дослідника Олександра Гладуна з Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України. Він вважає, що зараз на підконтрольній владі країни території мешкає 29 млн осіб, а до початку вторгнення було 42 млн. чоловік.
Чисельність населення України становила на початку 2022 року, перед російським вторгненням, 40 млн осіб (з урахуванням окупованого у 2014 році Криму), за даними уряду та місцевих демографів.
Після початку війни країну залишило понад 6 млн біженців, за інформацією ООН.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].