До 2030 року на водозабезпечення територій, які постраждали від війни, спрямують понад 50 млрд грн

До 2030 року на водозабезпечення територій, які постраждали від війни, спрямують понад 50 млрд грн

Уряд затвердив Державну цільову програму

Этот текст также доступен на русском
До 2030 року на водозабезпечення територій, які постраждали від війни, спрямують понад 50 млрд грн
Фото: depositphotos

Кабінет Міністрів затвердив програму Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року.

Розпорядження опублікували на сайті КМУ. 

На виконання програми з 2024 до 2030 року включно спрямують 54,18 млрд грн, з них:

  • місцевий бюджет 2,99 млрд;
  • держбюджет 8,24 млрд грн;
  • інші джерела 42,94 млрд грн. Це 78% від загальної суми. 

Раніше тоді ще міністр захисту довкілля Руслан Стрілець повідомляв, що відповідна програма більш ніж на половину фінансуватиметься коштом міжнародних партнерів, вони нададуть 57% необхідної суми; 37% – виділять із держбюджету; 6% – гроші з місцевих бюджетів. Програму розробили на основі концепції. Її уряд схвалив 30 липня цього року. 

Передбачається спорудження 86 насосних станцій, 13 водонапірних башт, однієї очисної споруди. Загальна протяжність групових водопроводів – 3041 км. Крім ремонту та реконструкції вже інаявних споруд передбачається пошук питних підземних вод і буріння нових свердловин. Лише на Херсонщині цьогоріч планують збудувати 54 артезіанські свердловини. 

Програма діятиме в дев'яти областях: Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська та Херсонська.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд схвалив експериментальний проєкт Міндовкілля щодо водозабезпечення Донеччини. Бурити артезіанські та інші свердловини під час дії воєнного стану може буде без оформлення землі, документації, дозволів на будівництво, оцінки впливу на довкілля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло