Після підвищення податків два держбанки потребуватимуть докапіталізації на 3 млрд грн – заступниця голови НБУ
Норму про збільшення корпоративного податку для банків до 50% додали до законопроєкту №11416-д, його 17 вересня депутати прийняли у першому читанні

Якщо Верховна Рада запровадить для банківського сектору 2024 року підвищене оподаткування на рівні 50% Укрексімбанку та Sense Bank доведеться докапіталізувати грошима з бюджету.
Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв’ю Forbes.
Цьогоріч Національний банк перейшов на нові вимоги до структури капіталу банків, що на 100% відповідають європейським підходам. «Ми передбачали, що банки використають прибуток для органічного виконання цих вимог», – зазначила Рожкова.
Якщо з прибутку банків ретроспективно стягнуть 50% (а не 25%, як прописано в законі зараз) за увесь 2024 рік, два держбанки – Укрексімбанк та Sense Bank – порушать вимогу до капіталу. Їх треба буде докапіталізовувати державним коштом. За словами заступниці голови НБУ, йдеться про 3 млрд грн.
Загалом Нацбанк вважає чергове підняття податку на прибуток для банків занадто ризикованим. Про це завив голова НБУ Андрій Пишний передає «Інтерфакс». Регулятор планує до кінця тижня оголосити пакет рішень, який забезпечить розширення покриття банками дефіциту бюджету через купівлю облігацій внутрішньої держпозики, уникаючи емісії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №11416-д. Окрім встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%, документ передбачає підвищення військового збору, вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків із податку на прибуток підприємств для АЗС
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].