УП дала роз’яснення щодо публікації про транзит газу з Азербайджану через Україну – Reuters
Один із потенційних варіантів: Азербайджан може купувати російський газ для себе, а власний газ відправлятиме на експорт до ЄС

Видання «Українська правда» відмовилося від свого повідомлення в четвер про те, що Україна погодилася на транзит азербайджанського газу в Європу як тимчасовий захід після розірвання транзитної угоди з росією.
Про це пише Reuters.
Два азербайджанських джерела в енергетиці також заявили, що повідомлення не відповідає дійсності.
Раніше УП з посиланням на джерело в українському уряді повідомила, що в Києві розуміють, що Євросоюзу потрібен час, щоб повністю відмовитися від російського газу, й Україна «йде на цей крок, щоб полегшити цей перехід для ЄС».
Пізніше УП оприлюднила роз'яснення, заявивши, що джерело в уряді наголосило, що наразі між Україною та Азербайджаном немає ні підписаної угоди про транзит газу, ні відповідних переговорів.
Джерело в міністерстві енергетики Азербайджану та ще одне джерело в енергетичній компанії SOCAR відкинули повідомлення Reuters.
Угода України про транзит газу з російським «Газпромом» закінчується наприкінці цього року, і Київ заявив, що не хоче її продовжувати.
Деякі центральноєвропейські країни, однак, залежать від газу з росії, який проходить транзитним трубопроводом через Україну – і вони прагнуть продовжувати отримувати постачання.
Азербайджанський чиновник сказав, що Євросоюз і Київ попросили Баку сприяти переговорам з росією стосовно одного з потенційних варіантів, коли Азербайджан може купувати російський газ для себе, а власний газ відправлятиме на експорт в ЄС.
У Міненерго України від коментарів відмовилися.
Минулого тижня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що він оптимістично налаштований щодо прориву в переговорах щодо збереження транзиту газу Україною до кількох європейських країн.
Обсяги транзиту російського газу через Україну 2024 року становитимуть 14 млрд кубометрів.
Бекграунд. Нагадаємо: у серпні Mind повідомляв, що вже сьома країна ЄС почала приймати газ з Азербайджану взамін російського. З серпня азербайджанський газ із родовища Шахденіз у Каспійському морі почав надходити до Словенії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].