Сербія підписала з США стратегічну угоду в енергетиці, щоб зменшити залежність від російської нафти й газу
Тепер країна буде отримувати більше американських інвестицій в енергетику, зокрема, зелену

Сербія може знизити свою залежність від російських енергоресурсів за рахунок розвитку партнерства зі Сполученими Штатами. Хоча президент Александр Вучич намагається підтримувати добрі стосунки з москвою, Бєлград дедалі активніше шукає співпраці із Заходом. Нещодавно Сербія закупила французькі винищувачі замість російських.
Представники США та Сербії підписали у Вашингтоні угоду про стратегічне співробітництво в енергетиці.
Про це повідомив Держдепартамент.
Угода розширить можливості для інвестицій американських компаній в енергетичний сектор Сербії, зокрема в галузі зеленої енергетики, що зміцнить стратегічне партнерство між двома країнами.
«Це допоможе Сербії диверсифікувати та наростити електрогенерацію та підтримати зростання своєї економіки», – заявив заступник держсекретаря Хосе Фернандес.
Зараз «Газпром» постачає Сербії газ за ціною, яку співголова російсько-сербського міжурядового комітету зі співпраці Ненад Попович у серпні назвав «найкращою в Європі».
“Сербія має дійсно дуже вигідний контракт щодо газу з російською федерацією, це рішення вашого президента... Це допомагає Сербії розвивати свою економіку», – сказав Попович.
При цьому держкомпанія «Србіягаз» домовилася з «Газпромом» про збільшення поставок взимку з 6 млн до 11 млн куб. м на добу.
Договір на постачання газу до Сербії діє до березня 2025 року, пише The Moscow Times. На початку вересня владімір путін говорив, що має намір обговорити його продовження із заступником прем'єр-міністра Сербії Александром Вуліним на Східному економічному форумі у Владивостоці. У заяві офісу Вуліна про газові переговори нічого не йшлося.
Сербія зробила важливий крок до покращення партнерства зі США та забезпечення довгострокової енергетичної безпеки, заявив після підписання документа у Вашингтоні міністр закордонних справ Марко Джурич.
Партнерство Сербія активно розвиває і з країнами Євросоюзу, до якого має намір вступити. Наприкінці серпня Вучич під час візиту до Белграда президента Франції Еммануеля Макрона підписав з ним контракт на закупівлю 12 винищувачів Rafale на суму 2,7 млрд євро.
Макрон назвав угоду «стратегічною зміною» у дорозі, якою йде Сербія.
Також під час візиту було підписано ще більше десятка економічних угод, у тому числі про проведення оцінки можливого розвитку атомної енергетики в країні.
Бекграунд. Нагадаємо, у липні Вучич заявив про поворот Сербії від Китаю і росії в бік ЄС. При цьому він порадив Заходу «увійти в становище» путіна та добитися припинення вогню «на будь-яких умовах».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].