Іранській гвардії заборонили користуватися будь-якими засобами зв'язку – Reuters
Іран прагне захистити ядерні та ракетні об'єкти країни

Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) заборонив своїм членам користуватися будь-якими засобами зв'язку після вибуху пейджерів та рацій у Лівані. Організовано також масштабну операцію з перевірки пристроїв і не тільки.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Зазначається, що КВІР проводить масштабну операцію з перевірки всіх пристроїв, а не лише засобів зв'язку. Проте більшість пристроїв є саморобними, або ж були імпортовані з Китаю чи росії.
Наголошується, що Іран занепокоєним ризиком проникнення агентів Ізраїля, у зв'язку з чим також розпочалася перевірка кадрів, яка спрямована на середніх і високопоставлених членів КВІР.
«Це включає перевірку їхніх банківських рахунків як в Ірані, так і за кордоном, а також історію їхніх подорожей і подорожей їхніх сімей», – заявило джерело.
Інший неназваний іранський чиновник зазначив, що головною турботою Ірану є захист ядерних і ракетних об'єктів країни, особливо тих, що розташовуються під землею. Проте заходи безпеки на об'єктах посилили ще минулого року, після того, як Тегеран звинуватив Іран у спробі саботувати ракетну програму.
«Ніколи, ніколи не було таких жорстких заходів безпеки й надзвичайних заходів, як зараз», – додав співрозмовник видання, припускаючи, що після вибухів пейджерів у Лівані безпека була ще більш посилена.
Окрім цього, іранські військові використовують цілу низку зашифрованих засобів зв'язку, зокрема рації, для безпечного спілкування. Чимало пристроїв розробляється всередині країни, аби уникнути залежності від іноземного імпорту.
«Однак у минулому Іран імпортував засоби зв'язку з таких країн, як Китай, росія і навіть Японія», – зауважили у виданні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент Ізраїлю заперечив причетність до вибухів пейджерів «Хезболли». Іцхак Герцоґ заявив, існує «можливість різкої ескалації», проте Ізраїль не хоче війни з Ліваном.
Нагадаємо: президент Ірану заперечує передачу зброї росії. Масуд Пезешкіан припускає, що постачання могли відбутися в минулому. Згодом стало відомо, що Іран передав рф ракети Fath-360, але не надав пускових установок до них. Однією з причин можуть бути плани модифікувати вантажівки для перевезення ракет.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].