U-LEAD провела тестовий аудит доступності адмінбудівель та громадських просторів
8 громад отримали рекомендації зі створення безбар’єрності для маломобільних груп населення

Аудит доступності комунальних будівель та громадських просторів було проведено у 8 громадах у серпні в рамках програми підтримки від U-LEAD «Створення інституції з безбар’єрності в територіальній громаді». Це – громади Черкаської, Чернівецької, Харківської, Рівненської, Львівської, Житомирської та Закарпатської областей. Про це повідомила Програма «U-LEAD з Європою».
Тестовий аудит проводила експертка U-LEAD від ГО «Центр якості місцевого самоврядування» Світлана Гнатюк разом з представниками ОМС громад-учасниць програми підтримки. В рамках аудиту фахівці ОМС вчилися застосовувати методику обстеження об’єктів на предмет доступності для маломобільних груп населення. Перевірялися переважно будівлі ОМС, комунальні заклади та установи, а також міські простори та заклади інфраструктури, якими користується багато мешканців.
Так, на Харківщині у Близнюківській громаді було обстежено на предмет доступності селищну раду, ЦНАП, бібліотеку, ліцей та центр спільнототворення. У громаді кажуть, зрозуміли, що аудит безбар’єрності – це не страшно, а цікаво та корисно. «Близнюківська селищна громада вже має гарні приклади побудови безбарʼєрного середовища, як Центр спільнототворення. Однак, наразі це лише точкові об’єкти – «острови доступності». Натомість необхідно об’єднати їх у єдиний, безбарʼєрний простір», – зазначила Світлана Гнатюк.
У Черкаській області Чигиринська громада провели аудит фізичної доступності для маломобільних груп будівлі виконавчого комітету, де також знаходяться ЦНАП та укриття. А Христинівська громада обрала декілька будівель громадського призначення.
«Під час аудиту експерти надали практичні поради, на які недоліки в доступності звертати першочергову увагу, оглядаючи об'єкти різного призначення. Окрім того, Світлана Гнатюк виявила, що усі інформаційні тактильні таблички надруковані шрифтом Брайля, не є нормативними, тому не мають жодного інформативного змісту для незрячої людини», – розповіла учасниця програми підтримки від Христинівської громади Алла Кревсун.
Аудит також було проведено в Овруцькій громаді Житомирської області, в Млинівській громаді Рівненської області, в Пустомитівській громаді, що на Львівщині, в Мамаївській громаді Чернівецької області.
Результати аудиту доступності та рекомендації, надані в рамках програми підтримки U-LEAD «Створення інституції з безбар’єрності в територіальній громаді», стануть базою для покращення доступності громадських будівель та просторів у громадах, – інформує U-LEAD.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].