U-LEAD провела тестовий аудит доступності адмінбудівель та громадських просторів
U-LEAD з Європою

U-LEAD провела тестовий аудит доступності адмінбудівель та громадських просторів

8 громад отримали рекомендації зі створення безбар’єрності для маломобільних груп населення

U-LEAD провела тестовий аудит доступності адмінбудівель та громадських просторів
Ілюстрації: bf.in.ua/

Аудит доступності комунальних будівель та громадських просторів було проведено у 8 громадах у серпні в рамках програми підтримки від U-LEAD «Створення інституції з безбар’єрності в територіальній громаді». Це – громади Черкаської, Чернівецької, Харківської, Рівненської, Львівської, Житомирської та Закарпатської областей. Про це повідомила Програма «U-LEAD з Європою».

Тестовий аудит проводила експертка U-LEAD від ГО «Центр якості місцевого самоврядування» Світлана Гнатюк разом з представниками ОМС громад-учасниць програми підтримки. В рамках аудиту фахівці ОМС вчилися застосовувати методику обстеження об’єктів на предмет доступності для маломобільних груп населення. Перевірялися  переважно будівлі ОМС, комунальні заклади та установи, а також міські простори та заклади інфраструктури, якими користується багато мешканців.

Так, на Харківщині у Близнюківській громаді було обстежено на предмет доступності селищну раду, ЦНАП, бібліотеку, ліцей та центр спільнототворення. У громаді кажуть, зрозуміли, що аудит безбар’єрності  – це не страшно, а цікаво та корисно. «Близнюківська селищна громада вже має гарні приклади побудови безбарʼєрного середовища, як Центр спільнототворення. Однак, наразі це лише точкові об’єкти – «острови доступності». Натомість необхідно об’єднати їх у єдиний, безбарʼєрний простір»,  – зазначила Світлана Гнатюк.

У Черкаській області Чигиринська громада провели аудит фізичної доступності для маломобільних груп будівлі виконавчого комітету, де також знаходяться ЦНАП та укриття. А Христинівська громада обрала декілька будівель громадського призначення.

«Під час аудиту експерти надали практичні поради, на які недоліки в доступності звертати першочергову увагу, оглядаючи об'єкти різного призначення. Окрім того, Світлана Гнатюк виявила, що усі інформаційні тактильні таблички надруковані шрифтом Брайля, не є нормативними, тому не мають жодного інформативного змісту для незрячої людини», – розповіла учасниця програми підтримки від Христинівської громади Алла Кревсун.

Аудит також було проведено в Овруцькій громаді Житомирської області, в Млинівській громаді Рівненської області, в Пустомитівській громаді, що на Львівщині, в Мамаївській громаді Чернівецької області.

Результати аудиту доступності та рекомендації, надані в рамках програми підтримки U-LEAD «Створення інституції з безбар’єрності в територіальній громаді», стануть базою для покращення доступності громадських будівель та просторів у громадах, – інформує U-LEAD.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло