росія прогнозує суттєве падіння доходів від нафти та газу
Зменшення прибутків через падіння цін на енергоресурси та м’якші податкові умови для «Газпрому» може вплинути на військові витрати москви

російський уряд прогнозує суттєве скорочення доходів від нафти та газу в найближчі три роки через падіння цін на енергоресурси та пом’якшений податковий режим для «Газпрому».
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
За даними видання, ключове джерело фінансування для кремля зменшиться на 14% з 2024 до 2027 року, що, ймовірно, вплине на війну в Україні та витрати на військові потреби, які зростають.
Очікується, що нафтогазовий сектор внесе до бюджету 10,94 трлн рублів ($118 млрд) податків у 2024 році, що на 3,3% менше за прогнозований рівень. Протягом наступних двох років ці доходи продовжуватимуть знижуватися та досягнуть 9,77 трлн рублів у 2027 році.
Падіння цін на енергоресурси у світі стало основним чинником таких прогнозів. Очікується, що середня експортна ціна російської нафти впаде нижче $70 за барель з наступного року, ціни на російський газ також знижуватимуться до 2027 року.
Попри міжнародні санкції, спрямовані на обмеження доходів від експорту енергоносіїв, росія змогла частково обходити обмеження, використовуючи «тіньовий» флот танкерів для доставки нафти та зрідженого газу до нових покупців в Азії.
Тим часом, ОПЕК+, очолюваний Саудівською Аравією та росією, продовжує спроби стабілізувати нафтові ринки, скорочуючи видобуток, про що також йдеться в бюджетних документах.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що імпорт російської нафти до Індії скоротився на 18,3% у серпні, досягнувши 1,7 млн барелів на добу, через зниження переробки на деяких нафтопереробних заводах країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].