Китай і Бразилія зібрали зустріч в ООН для обговорення свого «мирного плану» щодо України

Китай і Бразилія зібрали зустріч в ООН для обговорення свого «мирного плану» щодо України

Учасники погодилися з необхідністю запобігти ескалації війни та уникнути ударів по атомних електростанціях

Китай і Бразилія зібрали зустріч в ООН для обговорення свого «мирного плану» щодо України
Ван І
фото DR

Китай та Бразилія у п'ятницю провели на полях Генеральної Асамблеї ООН міжнародну нараду для обговорення своїх пропозицій щодо мирного врегулювання війни в Україні, передає Reuters.

За даними агентства, у зустрічі взяли участь 17 країн, зокрема Бразилія, Китай, Індонезія, ПАР та Туреччина.

Як передає видання «Українська правда» із посиланням на угорські ЗМІ, до ініціативи також має намір приєднатися Угорщина, уряд якої не бере участі у військовій допомозі Україні та підтримує дружні відносини з росією.

Китай і Бразилія мають намір створити платформу під назвою «Друзі за мир», учасники якої підтримують її мирні ініціативи.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І повідомив, що учасники наради погодилися з необхідністю запобігти ескалації війни та уникнути застосування зброї масового ураження або ударів по атомних електростанціях, повідомляє Reuters.

«росія та Україна – це сусіди, яких не можна віддалити один від одного, тому згода між ними – це єдиний реалістичний варіант», – заявив Ван І.

Радник президента Бразилії Селсу Аморім повідомив, що 10 країн «глобального Півдня», включаючи Індонезію, ПАР та Туреччину, підтримали комюніке на основі «мирного плану» із шести пунктів, запропонованого Бразилією та Китаєм у травні. За словами Аморіма, країни продовжать співпрацю в рамках ініціативи «Друзі за мир».

Спільна китайсько-бразильська ініціатива, представлена у травні, передбачала проведення міжнародної конференції, яку визнали б як москва, так і Київ. Однак їхній «мирний план» пропонує зупинку бойових дій на поточній лінії фронту, що суперечить українським вимогам щодо відновлення кордонів 1991 року.

Президент України Володимир Зеленський у вересні розкритикував цей план, назвавши його деструктивним. На його думку, ініціатива, яка не узгоджена з Києвом, відповідає інтересам росії.

Зеленський зазначив, що план було запропоновано без належної поваги до територіальної цілісності України, про яку часто говорять Китай та Бразилія.

“Як можна пропонувати свою ініціативу, нічого в нас не запитавши? А росія підключається і каже: “Ми підтримуємо цю ініціативу”. Ми ж не дурні. Навіщо цей театр?”, – сказав президент.

Бекграунд. Як повідомлялося, Блінкен розкритикував Китай на зустрічі з китайським міністром МЗС – з Китаю поставляються 70% верстатів та 90% мікроелектроніки, які росії потрібні для виробництва бронетехніки та ракет, наголосив він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло