Саудівська Аравія може обвалити ціни на нафту до $50, щоб зберегти частку на ринку

Саудівська Аравія може обвалити ціни на нафту до $50, щоб зберегти частку на ринку

Саудівська Аравія готова до цінової війни для збереження ринкової частки, якщо країни – члени ОПЕК+ не виконуватимуть домовленості

Саудівська Аравія може обвалити ціни на нафту до $50, щоб зберегти частку на ринку

Міністр енергетики Саудівської Аравії застеріг, що ціни на нафту можуть впасти до $50 за барель, якщо країни – члени ОПЕК+ продовжать порушувати домовленості щодо обмежень на видобуток.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Деякі учасники альянсу сприйняли слова міністра як приховану загрозу: Саудівська Аравія готова розпочати цінову війну, щоб захистити свою частку ринку, якщо інші країни не дотримуватимуться встановлених обмежень.

Ключові члени ОПЕК та їхні союзники планують обговорити можливе пом'якшення обмежень на виробництво під час онлайн-зустрічі у грудні.

Після запуску Іраном ракет по Ізраїлю у вівторок, ціни на нафту почали зростати після декількох тижнів зниження. Brent, міжнародний еталон, зріс на 5%, але пізніше стабілізувався на рівні 2,4%, трохи нижче $70 за барель. Захід стурбований, що можливий конфлікт у Перській затоці може перекрити експорт нафти Ормузькою протокою, що підвищить ціни.

Втім геополітична напруженість триває вже кілька місяців, і це мало вплинуло на ринок нафти, що засмучує Саудівську Аравію. Причина – деякі країни – члени ОПЕК+ не виконують своїх зобов’язань щодо обмеження видобутку.

Під час телефонної конференції минулого тижня саудівський міністр наголосив, що ціни можуть впасти до $50 за барель, якщо країни не будуть дотримуватись узгоджених квот. Особливу увагу звернули на Ірак, який у серпні перевищив квоти на 400 тис. барелів на день, і Казахстан, що планує збільшити виробництво завдяки відновленню видобутку на родовищі Тенгіз.

Саудівська позиція була чіткою: немає сенсу збільшувати виробництво, якщо ринок не готовий до додаткових обсягів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що світові ринки нафти можуть перейти від дефіциту до профіциту в наступному кварталі, якщо ОПЕК+ продовжить збільшувати постачання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло