Незважаючи на нарощування власного виробництва, Україна потребує західного озброєння – ISW

Незважаючи на нарощування власного виробництва, Україна потребує західного озброєння – ISW

Власний ОПК допоможе знизити залежність України від західних партнерів у довгостроковій перспективі, проте не в найближчі роки

Незважаючи на нарощування власного виробництва, Україна потребує західного озброєння – ISW
фото Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Україна продовжує зусилля щодо розширення внутрішнього виробництва озброєнь і збереження своєї переваги над росією в галузі безпілотних систем.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський заявив 1 жовтня на другому Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC2), що українські компанії можуть виробляти 4 млн безпілотників на рік, і влада вже уклала контракт на виробництво 1,5 млн дронів.

При цьому російський диктатор владімір путін нещодавно заявив, що рф планує збільшити виробництво безпілотників у 10 разів – до 1,4 млн одиниць у 2024 році. Зі свого боку Україна збирається виробити 2 млн дронів за підсумками року.

Зеленський також казав, що Україна може виготовляти 15 самохідних артилерійських установок «Богдана» щомісяця. Українська влада також нещодавно заявила про успішні випробування балістичної ракети.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив 2 жовтня на форумі оборонних індустрій, що Україна продовжить надавати пріоритет внутрішньому виробництву безпілотників і ракет великої дальності, включно з балістичними ракетами. За його словами, Міноборони України цього року спрямувало до $4 млрд на розвиток локального виробництва українського озброєння.

За словами прем'єр-міністра країни Дениса Шмигаля, Київ виділив $7 млрд на закупівлю зброї та військової техніки у проєкті бюджету на 2025 рік – це на 65% більше, ніж було закладено в бюджеті цього року.

Шмигаль заявив, що Україна збільшила внутрішнє виробництво зброї втричі у 2023 році та вдвічі за перші вісім місяців 2024 року.

За оцінками ISW, зусилля України щодо розширення внутрішнього виробництва дозволять знизити залежність від західної військової допомоги у довгостроковій перспективі, але Київ, як і раніше, потребує значної західної допомоги протягом найближчих років для захисту від російської агресії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло