Німеччина схвалила продаж зброї Туреччині вперше за довгий час – ЗМІ

Німеччина схвалила продаж зброї Туреччині вперше за довгий час – ЗМІ

Йдеться про ракети ППО, торпеди й обладнання для модернізації субмарин та фрегатів

Німеччина схвалила продаж зброї Туреччині вперше за довгий час – ЗМІ
Фото: depositphotos

Німеччина вперше за останні роки схвалила продаж суттєвих обсягів зброї Туреччині. Раніше федеральний уряд різко скоротив до мінімуму продаж зброї Туреччині через «похолоднішання» відносин з Анкарою з багатьох причин, проте тепер з’явився сигнал, що ця тенденція змінюється.

Про це повідомив Spiegel

Зазначається, що федеральна рада безпеки під час чергового таємного засідання нібито схвалила постачання Туреччині різного озброєння на декілька сотень мільйонів євро. Йдеться про ракети ППО, торпеди й обладнання для модернізації субмарин та фрегатів.

За даними видання, яке посилається на лист від Міністерства економіки до Бундестагу, виробник MBDA отримав дозвіл на продаж Туреччині 100 ракет ППО для кораблів орієнтовною вартістю близько 100 млн євро, а також торпед SeaHake на 156 млн євро.

Окрім цього, у виданні додали, що різні німецькі збройні компанії отримали дозвіл на постачання Туреччині пакетів обладнання для модернізації її субмарин U209, а також на постачання запчастин двигунів для корветів і фрегатів на близько 1,9 млн євро. Наголошується, що орієнтовна загальна вартість усіх контрактів може становити близько 336 млн євро.

«У попередні роки Берлін значно скоротив будь-який експорт зброї до Туреччини, оскільки країна з партнера перетворюється на проблему.. З одного боку, це пов'язано з автократичним президентом Ердоганом, який керує жорсткою рукою і до сьогодні жорстоко діє проти курдів», – йдеться у матеріалі.

Окрім цього, зазначається, що під керівництвом Ердогана Туреччина подала заявку на членство в групі БРІКС, у якій домінують Китай та росія, що спричинило критику з боку країн-членів НАТО. Водночас у контексті конфлікту на Близькому Сході, Ердоган неодноразово шокував інших членів Альянсу своїми тісними зв'язками з терористичною організацією Хамас.

«В останні роки федеральний уряд Німеччини схвалював все менше експортів зброї для партнера по НАТО. Протягом усього 2023 року було затверджено лише 17 невеликих проєктів на суму 1,22 мільйона євро. Ця тенденція продовжилася й у 2024 році. За даними зі списку міністерства економіки, уряд у першому кварталі схвалив лише експорт на суму 23 мільйони євро. Міністерство Роберта Габека тоді чітко вказало, що експорт до Туреччини дозволяється лише у випадку спільних проєктів з партнерами з ЄС або НАТО», – підкреслили у Spiegel.

Видання нагадує, що Анкара має важіль тиску на Берлін у вигляді нелегальної міграції – Німеччина є однією з країн, де найчастіше хочуть оселитися мігранти, а Туреччина є однією з ключових транзитних країн для мігрантів, що прямують до Європи, і з політичних міркувань може докладати більше або менше зусиль для протидії нелегальній міграції.


Бекграунд. Раніше Mind розповідав про конфлікт Німеччини та Туреччини й пояснив, чому посварилися дві країни. Німеччина розірвала торговельні та військові угоди, а Туреччина взяла німецьких громадян у політичні заручники

Водночас у Німеччині затримали китаянку, яка шпигувала в аеропорту за постачаннями озброєнь Rheinmetall. Її куратор працював помічником депутата Європарламенту від партії «Альтернатива для Німеччини».

Тим часом у МЗС Туреччини заявили, що «найближчі місяці будуть вирішальними» та закликали послабити санкції проти росії. Санкції також будуть на столі переговорів як великий пакет, заявив очільник МЗС країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло