Конфлікт Німеччина vs Туреччина: чому посварилися дві країни?

Конфлікт Німеччина vs Туреччина: чому посварилися дві країни?

Німеччина розриває торговельні та військові угоди, Туреччина бере німецьких громадян у політичні заручники

Конфлікт Німеччина vs Туреччина: чому посварилися дві країни?
фото Shutterstock

Німеччина збирається заморозити програму надання зброї Туреччині, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на німецьке видання Bild.

Постачання негайно повинно припинитися через ескалацію військового протистояння в регіоні, заявила віце-спікер Бундестагу від партії «Союз 90/Зелені» Клаудія Рот.

Напередодні глава МЗС ФРГ Зігмар Габріель заявив, що Берлін розгляне введення економічних обмежувальних заходів проти Туреччини.

Відносини між Німеччиною і Туреччиною упали до найнижчого рівня з часів Другої світової, пише Bloomberg.

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле порівняв Туреччину з колишньою комуністичною Східною Німеччиною, а міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав, що його країна не терпітиме погроз чи «шантажу».

Через кризу у відносинах між двома союзниками по НАТО виникла серйозна загроза розірвання торговельних угод, загальна вартість яких склала $36 млрд за минулий рік.

Після кількох місяців розбіжностей з приводу поїздок військ НАТО, ув'язнених журналістів і взаємних образ, на зразок порівняння німецького уряду з нацистами, ситуація загострилася знову у зв'язку з арештом німецьких правозахисників.

Небажання Туреччини дотримуватися хоча б базових дипломатичних стандартами «нагадує мені, як це було в НДР», – сказав Вольфганг Шойбле. – Тоді було ясно, хто б туди не поїхав – якщо з тобою щось трапиться, ніхто не зможе тобі допомогти. Якщо Туреччина не зупинить цю гру, нам потрібно буде попередити людей, що їздити в Туреччину небезпечно і ми більше не можемо вам гарантувати вам безпеку».

Цього тижня в Туреччині було арештовано німецького правозахисника Петера Стідтнера і ще 5 людей. Їм висунули звинувачення в тероризмі. Ангела Меркель назвала це «абсолютно необгрунтованим».

Міністр закордонних справ Німеччини Сігмар Габріель у четвер оголосив про «переорієнтацію» політики щодо Туреччини, закликаючи компанії не вести бізнес у цій країні і застерігаючи мандрівників від поїздок туди. Німецькі бізнес-групи відразу ж попередили про «значне падіння» продажів у Туреччину.

Реакція від МЗС Туреччини не забарилася.

«Німеччина дуже добре знає, що турецький народ ніколи не гнувся перед погрозами чи шантажем», – оголосив у четвер ввечері турецький міністр Мевлют Чавушоглу. – Ми оцінимо зроблені в наш бік погрози і відповімо з такою ж серйозністю».

Конфлікт може завдати шкоди обом союзникам по НАТО, які багато в чому залежать один від одного. Німеччина – найбільший торговий партнер Туреччини, а етнічні турки становлять найбільшу нацменшину Німеччини. За даними німецько-турецької торгової палати, зараз у Туреччині діє понад 6800 німецьких фірм.

На кону стоїть також майбутнє угоди про біженців між ЄС і Туреччиною. Меркель раніше вдалося досягти угоди з президентом Ердоганом, за якою Туреччина утримує сирійських біженців в себе в країні в обмін на мільярди євро допомоги і прогрес щодо членства в ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло