Україна втратила до 50% свиней через блокування вакцини проти АЧС – заява
М'ясний бізнес розкритикував позицію асоціації «Свинарі України» щодо препарату в’єтнамського виробника AVAC ASF Live. АСУ вважає, що вакцина не має доказів безпечності, ба більше – несе потенційні ризики погіршення епізоотичної ситуації у країні

Через зволікання з визнанням в Україні в’єтнамської вакцини проти африканської чуми свиней, станом на жовтень 2024 року держава втратила до 50% свиней у промисловому секторі та в домогосподарствах. Україньска економіка втратила 1 млрд євро, тоді як могла приносити від 6 до 12 млрд євро доданої вартості щороку.
Про це заявили в асоціації «М’ясної галузі».
М'ясний бізнес розкритикував позицію асоціації «Свинарі України» щодо препарату в’єтнамського виробника AVAC ASF Live. 3 жовтня в АСУ заявили – кандидат вакцини не має сьогодні підтвердженого статусу безпечного продукту й несе потенційні ризики погіршення епізоотичної ситуації. А «інформаційний шум» навколо ситуації, пов’язаної з африканською чумою свиней та реєстрацією препарату назвали «маніпуляцією даних, що шкодять репутації галузі та мають на меті лобіювання фінансових інтересів окремих зацікавлених осіб».
У «М’ясній галузі» стверджують, що препарат безпечний. «Спроможність обривати спалахи АЧС у В’єтнамі, Індонезії, на Філіппінах доведена приблизно на 1 млн свиней», – зазначили в асоціації. Та додали, що ще 2023 року В'єтнам надав Україні офіційні підтвердження, що його вакцини проти АЧС (окрім згаданої, це вакцина NAVET-ASFVAC) зареєстровані належним чином.
Асоціація ще торік підтримала ініціативу ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» провести реєстраційні дослідження першої комерційної вакцини проти АЧС та в разі позитивних результатів звертатися через відповідні державні органи про прискорену її реєстрацію в Україні.
«За наданими виробником для ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» матеріалами досьє, вакцина «AVAC ASF Live» якраз відповідає нормативним вимогам ВООЗТ, але нерозв'язаним залишається питання, чи зможе й за яких умов вона захищатиме свинарство від польових варіантів збудника саме в українському нозоареалі АЧС. Це можна зробити лише в рамках реєстраційних випробувань», – кажуть в АМГ.
Докладніше про ситуацію – у матеріалі Mind «Епідемія АЧС в Україні: чому вона може стати вироком свинарству».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].