Місцева влада має розуміти переваги євроінтеграційного процесу – Михайло Мороз, U-LEAD з Європою
У Львові відбувся форум про фінансову стійкість та економічний розвиток громад

«Громади зараз мають низку викликів. У першу чергу – воєнних. Однак маємо й приємніші виклики – ті, що пов’язані з євроінтеграційними процесами, і громади та місцеві органи влади мають розуміти, що принесе їм євроінтеграційний процес. Програма «U-LEAD з Європою» саме допомагає з навчальними заходами, допомагаємо зрозуміти ці моменти», – сказав під час відкриття Форуму «Фінансова стійкість та економічний розвиток громад» Михайло Мороз, заступник керівника Відділу регіональної діяльності «U-LEAD з Європою».
Цей Ффорум, на якому були зібрані представники місцевого самоврядування, законодавчої та виконавчої влади, міжнародних організацій та експерти з фінансових питань, став частиною тижневої конференції Ukrainian Resilience Week, що відбулась у Львові.

«Насправді, питання місцевих фінансів має особливу роль для «U-LEAD з Європою». Днями ми розпочали комплексну навчальну програму, в рамках якої сотня мало- або недосвідчених представників місцевих фінансових органів вчиться готувати та планувати місцеві бюджети», – наголосив він.
За його словами, оскільки Україна – на всіх ланках – перебуває в самому вирі бюджетного процесу, дуже важливо навчитися дипломатичного ведення дискусії про спрямування коштів, пріоритети їхнього розподілу та збереження балансу між державними й місцевими видатками. Навіть попри додаткову складність, що її створює кризовий воєнний стан.
«Проте дуже потрібно знайти мудре рішення. Рішення, яке не просто «закриє» короткострокові потреби, а й створить умови для сталого розвитку», – вважає Михайло Мороз, нагадуючи про рішення, створені «U-LEAD з Європою» для допомоги місцевій владі у фінансових питаннях.

«У портфоліо команди – програми, що спрямовують і допомагають громадам готувати та впроваджувати громадський бюджет; програми, що вчать середньо- й довгостроковому плануванню; особлива увага приділяється питанням внутрішнього контролю та аудиту», – додав він.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].