Індія перетворилася на другого за величиною постачальника заборонених технологій у росію — Bloomberg

Індія перетворилася на другого за величиною постачальника заборонених технологій у росію — Bloomberg

Майже п’ята частина технологій, які потрапляють у російський ВПК, потрапила туди через Індію

Індія перетворилася на другого за величиною постачальника заборонених технологій у росію — Bloomberg
фото Офіційний сайт Президента України

Індія наразі є другим за величиною постачальником обмежених санкціями технологій для росії.

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg.

Індія різко наростила та стала другим за величиною постачальником критичних технологій, заявили виданню на умовах анонімності американські та європейські офіційні особи.

Вони підкреслили, що виникають великі труднощі при спробах припинити експорт, який підживлює військову машину путіна.

Індійський експорт товарів, що потрапили під обмеження, – це мікрочіпи, мікросхеми і верстати – перевищив $60 млн у квітні й травні, що приблизно вдвічі більше, ніж у попередні місяці року, пише агентство.

У липні експорт підскочив до $95 млн.

Індію випереджає лише Китай.

За словами деяких із них, союзників України засмучує те, що посадовці, які піднімають це питання, не отримують відповіді від своїх індійських колег. Міністерство закордонних справ Індії відмовилося коментувати цю тенденцію.

За останніми даними, майже п’ята частина технологій, які потрапляють у російський військово-промисловий комплекс, потрапила туди через Індію.

Експорт більшості таких предметів подвійного використання безпосередньо в росію заборонений, тому рф купує їх у третіх країнах – іноді у дочірніх компаній західних фірм або мереж посередників.

У Держдепартаменті США заявили у п'ятницю, що готуються висловити зростаючу стурбованість урядовцям Індії, а також компаніям.

Роль Індії у постачанні таких товарів є проблемою, оскільки політики США та ЄС хочуть розвивати партнерські відносини з урядом Нарендри Моді, навіть якщо він підтримує зв’язки з путіним.

Індія також стала головним покупцем російської нафти, незважаючи на зусилля союзників щодо обмеження продажів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло