російський суд відправив за грати громадянина Франції за “збір військової інформації”
Вінатьє зі свого боку стверджує, що “закоханий в росію” і цитує Пушкіна

Московський суд відправив громадянина Франції, експерта швейцарського «Центру гуманітарного діалогу» Лорана Вінатьє на три роки до колонії загального режиму за збір відомостей у галузі військової діяльності росії без добровільної реєстрації у реєстрі «іноземних агентів». Він визнав провину, передає «Медиазона».
Про те, що Вінатьє погодився зі звинуваченнями, стало відомо ще влітку, одразу після його затримання та арешту.
Крім того, Вінатьє вкотре нагадав, що визнає провину і кається у порушенні російського закону, виступаючи в дебатах у суді напередодні винесення вироку.
За версією слідства, французький політолог протягом кількох років не надавав російській владі документів для добровільного включення до російського реєстру «іноагентів» і при цьому нібито незаконно збирав відомості в галузі військової та військово-технічної діяльності росії.
У обвинувальному висновку сказано, що у квітні 2021 року та в серпні 2022 року Вінатьє зустрічався з трьома росіянами і збирав відомості «про мобілізацію, бойову підготовку військ» та політичну обстановку, які можуть бути використані проти безпеки росії.
Одного зі своїх співрозмовників Вінатьє, за версією звинувачення, питав про «розміщення російських військ біля кордонів України», а іншому ставив питання про мобілізацію, пише «Медиазона».
ОНОВЛЕНО: Франція засудила «крайню суворість» вироку, винесеного політологові Лорану Вінатьє в росії. У Міністерстві закордонних справ Франції вимагали негайного звільнення свого громадянина.
Лорана Винатьє було затримано 6 червня і наступного дня заарештовано. Йому було пред'явлено звинувачення за ненадання документів для включення до реєстру «іноземних агентів».
Президент Франції Еммануель Макрон тоді назвав арешт свого співвітчизника частиною кампанії з дезінформації, яку проводить москва.
Інкримінована йому ст. 330.1 КК рф застосовується до тих, хто збирає не засекречену інформацію військової тематики, не оголосивши себе іноземним агентом.
Лоран Вінатьє на сайті Інституту Жака Делора представлений як експерт з росії та Центральної Азії, який вільно розмовляє російською, з 2014 року Вінатьє працює у женевському «Центрі гуманітарного діалогу» як радник із організаційної діяльності в Україні.
Мета організації – «допомагати запобігати, пом'якшувати та вирішувати збройні конфлікти за допомогою діалогу та посередництва».
Вінатьє продовжував перебувати в росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну. У квітні 2022 року він, зокрема, зустрічався з митрополитом Волоколамським Іларіоном.
Як повідомляла «Медиазона» із зали суду, Вінатьє казав, що давно пов'язаний із росією. «Не боюся сказати, що я закохався у росію. Це підтверджується моїм особистим життям, моя дружина – росіянка, мої друзі росіяни. Я жив російським життям і досі навіть останні чотири місяці живу російською атмосферою. Я прошу врахувати життя моєї родини. Все, що я прошу, ваша честь, це справедливе та поблажливе рішення», – розповів він у суді. Виступ у дебатах він завершив уривком з вірша Пушкіна.
Бекграунд. Тим часом французькі юристи звернулися в МКС із вимогою судити, крім владіміра путіна, також інших осіб, причетних до депортації дітей з України. Адвокати, які раніше добилися видачі ордерів на путіна та Львову-Бєлову, також впевнені в успішному виконанні їхньої нової скарги – значно ширшої.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].