Перші українські війська зайшли в Курську область за 2 дні до контрнаступу — комбриг
Успішна операція відкрила шлях для проникнення української техніки, зазначив командир

Військовослужбовці 80-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ увійшли в Курську область за два дні до початку операції Києва в російському регіоні, сприяючи подальшому наступу, повідомив командир бригади Павло Розлач в коментарі ТСН 13 жовтня.
Україна почала транскордонне вторгнення в Курську область 6 серпня і захопила близько 1300 кв.км, але нещодавно зіткнулася зі зростаючим тиском російських військ, які стягують підкріплення.
За словами Розлача, одна українська рота групами по шість солдатів пробралася в Курську область і сховалася в лісі. Перетнути кордон їм допомогли співробітники Сил спеціальних операцій України.
На початку операції рота атакувала російський опорний пункт поблизу кордону. Успішна операція відкрила шлях для проникнення української техніки, зазначив командир.
Україна також порушила систему зв'язку росії, що дезорієнтувало російські сили, додав він.
«Були певні ризики. Якби ворог знайшов ці групи, елемент раптовості був би втрачений», – сказав Розлач.
Згодом два батальйони завдяки саперам прорвали мінні поля та продовжили наступ у Курській області.
Після нещодавніх атак російських військ на українські війська у Курській області президент Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ утримують лінію попри спроби росії прорватися.
москва перекинула в Курську область близько 50 тисясч військових з інших ділянок фронту, повідомив 10 жовтня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Бекграунд. 11 жовтня повідомлялося, що росіяни пішли в наступ у Курській області і вклинилися в українські позиції. Як стверджують аналітики DeepState, українським частинам заважає погана координація.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].