Google інвестує у ядерну енергетику для живлення своїх ШІ-потужностей

Google інвестує у ядерну енергетику для живлення своїх ШІ-потужностей

Згідно з контрактом, Google зобов'язується купувати електроенергію від семи інноваційних малих модульних ядерних реакторів

Google інвестує у ядерну енергетику для живлення своїх ШІ-потужностей
Фото: Рexels

Google здійснює сміливий крок у майбутнє енергетики, уклавши революційну угоду зі стартапом Kairos Power. Ця співпраця відкриває нову еру в енергозабезпеченні технологічного сектору, особливо в контексті стрімкого розвитку штучного інтелекту (ШІ).

Про це пише Financial Times.

Згідно з контрактом, Google зобов'язується купувати електроенергію від семи інноваційних малих модульних ядерних реакторів, які Kairos Power планує збудувати до кінця цього десятиліття. Це перший у своєму роді комерційний проект впровадження таких реакторів у США, що обіцяє значно оптимізувати витрати та прискорити процес будівництва енергетичних об'єктів.

Майкл Террелл, старший директор Google з питань енергетики та клімату, наголошує на стратегічній важливості цього кроку. За його словами, ключовою метою є забезпечення цілодобового доступу до безвуглецевої енергії, яка гармонійно доповнить вже існуючі вітрові та сонячні джерела.

Ця ініціатива Google є відповіддю на зростаючий попит на електроенергію, спричинений, зокрема, бурхливим розвитком центрів обробки даних для ШІ-технологій. Технологічні гіганти активно шукають нові, стабільні джерела енергії, і ядерна енергетика стає одним з найперспективніших напрямків.

Цей проект не лише демонструє лідерство Google у сфері інновацій, але й окреслює майбутнє енергетичної галузі, де ядерна енергія може стати ключовим елементом у забезпеченні сталого розвитку технологій штучного інтелекту та інших енергоємних інновацій.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал – штучний інтелект через SMS: як Google підсаджує українців на Gemini.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло