російські «тіньові танкери» спричиняють розливи нафти у світових водах

російські «тіньові танкери» спричиняють розливи нафти у світових водах

Розслідування вказує на зв'язок з тіньовим флотом, який обходить санкції та залишає сліди нафтових катастроф у світових водах

російські «тіньові танкери» спричиняють розливи нафти у світових водах
Фото: Рexels

За 100 км від узбережжя Шотландії було виявлено темну пляму, яку, за результатами аналізу, пов'язують з російським тіньовим танкером *Innova*. Це судно перевозило близько 1 мільйона барелів нафти, обходячи міжнародні санкції.

Про це пише Politico.

Танкер *Innova* є частиною так званого «тіньового флоту» – групи старих суден, які використовують для транспортування російської нафти та інших санкційних товарів. Цей флот часто стає джерелом екологічних катастроф, залишаючи за собою сліди нафтових розливів у різних куточках світу.

Спільне розслідування *Politico* та *SourceMaterial* виявило щонайменше дев'ять випадків нафтових розливів від таких суден з 2021 року. Подібні інциденти були зафіксовані біля берегів Таїланду, В’єтнаму, Італії та Мексики.

Експерти зазначають, що ці судна не мають належного технічного обслуговування, працюють без страхування і порушують міжнародні стандарти безпеки. Часто нафта виливається у світові води через скидання шламу – суміші нафти і води, яка утворюється під час роботи суден.

Відомо, що танкери часто вимикають транспондери, щоб уникнути відстеження, а виявлені випадки розливу – лише верхівка айсберга. Наприклад, танкер *Aruna Gulcay*, який був зафіксований біля берегів Італії, залишив нафтову пляму довжиною 47 км, що демонструє масштаб екологічної загрози від діяльності тіньового флоту.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Великобританія в четвер, 17 жовтня, ввела найбільший на сьогоднішній день пакет санкцій проти «тіньового флоту» росії. Нові обмеження торкнуться 18 суден, що збільшить загальну кількість заблокованих танкерів до 43.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло