Кількість перетинів кордону зменшується на виїзд, зростає на в'їзд — ДПС
Зазначається, що кількість перетинів на виїзд зменшилася з 272 тисяч до 256 тисяч за тиждень, тоді як на в'їзд вона зросла з 250 тисяч до 258 тисяч

Пасажиропотік через український кордон стабілізувався цього тижня (з 12 до 18 жовтня) після двох тижнів коливань, спричинених прибуттям прочан на святкування єврейського нового року – Рош га-Шана – з 2 до 4 жовтня та їхнім подальшим від'їздом.
Про це стало відомо з даних Держприкордонслужби.
Зазначається, що кількість перетинів на виїзд зменшилася з 272 тисяч до 256 тисяч за тиждень, тоді як на в'їзд вона зросла з 250 тисяч до 258 тисяч.
Щодо розподілу пасажиропотоку за днями тижня, прикордонники повідомляють, що він повернувся до традиційного: найбільший потік на виїзд спостерігається в п’ятницю-неділю, а на в’їзд – із суботи до понеділка.
Кількість транспортних засобів, які перетнули пункти пропуску, за тиждень зросла з 124 тисяч до 128 тисяч, тоді як потік машин із гуманітарними вантажами зріс із 555 до 610.
Станом на 9:00 неділі на кордоні з Польщею спостерігалася черга тільки на пункті пропуску «Устилуг» – 40 легкових автомобілів. На кордоні з Угорщиною у пунктах пропуску «Тиса», «Лужанка» і «Вилок» очікували на проїзд 15, 12 та 5 автомобілів відповідно. Черги на кордоні зі Словаччиною складали 20 і 10 авто на пунктах «Ужгород» та «Малий Березний».
У сьомий тиждень осені цього року кількість перетинів кордону людьми була дещо нижчою за аналогічний період минулого року: тоді виїхало 269 тисяч осіб, а в'їхало 274 тисячі, при цьому потік машин становив 132 тисячі.
Від початку війни, з 10 травня 2022 року, відтік біженців з України змінився на приплив, що тривав до 23 вересня 2022 року і склав 409 тисяч осіб. Однак з кінця вересня, ймовірно, через новини про мобілізацію в росії та «псевдореферендуми» на окупованих територіях, а також масовані обстріли енергетичної інфраструктури, спостерігалося перевищення кількості тих, хто виїжджає, над тими, хто в'їжджає. Це явище тимчасово зупинилося в другій половині грудня на початку січня під час свят, але знову відновилося, досягнувши загальної кількості в 223 тисячі осіб до першої річниці повномасштабної війни.
Протягом другого року війни кількість перетинів кордону на виїзд з України, згідно з даними Держприкордонслужби, перевищила кількість на в'їзд на 25 тисяч, а з початку третього року – ще на 153 тисячі.
За словами заступника міністра економіки Сергія Соболєва, повернення кожних 100 тисяч українців додому сприяє зростанню ВВП на 0,5%. Міністерство економіки заклало в макропрогнозі на цей рік повернення в Україну 1,5 мільйона осіб, тоді як у Нацбанку очікують на відтік 400 тисяч, що вдвічі більше від показника 2023 року.
Згідно з оновленими даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі на 15 жовтня цього року оцінюється в 6,192 мільйона, а загалом у світі – в 6,752 мільйона, що на 38 та 37 тисяч більше, ніж на 24 вересня.
В Україні, за останніми даними ООН на серпень цього року, було 3,669 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що на 121 тисячу більше, ніж у квітні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що кількість охочих перетнути державний кордон України зменшилася на 20% порівняно з піковим періодом влітку 2024 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].