Кількість перетинів кордону зменшується на виїзд, зростає на в'їзд — ДПС

Кількість перетинів кордону зменшується на виїзд, зростає на в'їзд — ДПС

Зазначається, що кількість перетинів на виїзд зменшилася з 272 тисяч до 256 тисяч за тиждень, тоді як на в'їзд вона зросла з 250 тисяч до 258 тисяч

Кількість перетинів кордону зменшується на виїзд, зростає на в'їзд — ДПС
Фото: з відкритих джерел

Пасажиропотік через український кордон стабілізувався цього тижня (з 12 до 18 жовтня) після двох тижнів коливань, спричинених прибуттям прочан на святкування єврейського нового року – Рош га-Шана – з 2 до 4 жовтня та їхнім подальшим від'їздом.

Про це стало відомо з даних Держприкордонслужби.

Зазначається, що кількість перетинів на виїзд зменшилася з 272 тисяч до 256 тисяч за тиждень, тоді як на в'їзд вона зросла з 250 тисяч до 258 тисяч.

Щодо розподілу пасажиропотоку за днями тижня, прикордонники повідомляють, що він повернувся до традиційного: найбільший потік на виїзд спостерігається в п’ятницю-неділю, а на в’їзд – із суботи до понеділка.

Кількість транспортних засобів, які перетнули пункти пропуску, за тиждень зросла з 124 тисяч до 128 тисяч, тоді як потік машин із гуманітарними вантажами зріс із 555 до 610.

Станом на 9:00 неділі на кордоні з Польщею спостерігалася черга тільки на пункті пропуску «Устилуг» – 40 легкових автомобілів. На кордоні з Угорщиною у пунктах пропуску «Тиса», «Лужанка» і «Вилок» очікували на проїзд 15, 12 та 5 автомобілів відповідно. Черги на кордоні зі Словаччиною складали 20 і 10 авто на пунктах «Ужгород» та «Малий Березний».

У сьомий тиждень осені цього року кількість перетинів кордону людьми була дещо нижчою за аналогічний період минулого року: тоді виїхало 269 тисяч осіб, а в'їхало 274 тисячі, при цьому потік машин становив 132 тисячі.

Від початку війни, з 10 травня 2022 року, відтік біженців з України змінився на приплив, що тривав до 23 вересня 2022 року і склав 409 тисяч осіб. Однак з кінця вересня, ймовірно, через новини про мобілізацію в росії та «псевдореферендуми» на окупованих територіях, а також масовані обстріли енергетичної інфраструктури, спостерігалося перевищення кількості тих, хто виїжджає, над тими, хто в'їжджає. Це явище тимчасово зупинилося в другій половині грудня на початку січня під час свят, але знову відновилося, досягнувши загальної кількості в 223 тисячі осіб до першої річниці повномасштабної війни.

Протягом другого року війни кількість перетинів кордону на виїзд з України, згідно з даними Держприкордонслужби, перевищила кількість на в'їзд на 25 тисяч, а з початку третього року – ще на 153 тисячі.

За словами заступника міністра економіки Сергія Соболєва, повернення кожних 100 тисяч українців додому сприяє зростанню ВВП на 0,5%. Міністерство економіки заклало в макропрогнозі на цей рік повернення в Україну 1,5 мільйона осіб, тоді як у Нацбанку очікують на відтік 400 тисяч, що вдвічі більше від показника 2023 року.

Згідно з оновленими даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі на 15 жовтня цього року оцінюється в 6,192 мільйона, а загалом у світі – в 6,752 мільйона, що на 38 та 37 тисяч більше, ніж на 24 вересня.

В Україні, за останніми даними ООН на серпень цього року, було 3,669 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що на 121 тисячу більше, ніж у квітні.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що кількість охочих перетнути державний кордон України зменшилася на 20% порівняно з піковим періодом влітку 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло