Експерт Любченко: Ми маємо приділити максимальну увагу захисту критичної інфраструктури від пожеж
Pekлama

Експерт Любченко: Ми маємо приділити максимальну увагу захисту критичної інфраструктури від пожеж

На даний момент підприємства критичної інфраструктури мають кілька безпекових проблем, вважає експерт

Експерт Любченко: Ми маємо приділити максимальну увагу захисту критичної інфраструктури від пожеж

Адаптація нормативно-правової бази протипожежного захисту під воєнний стан і негайна перевірка безпекової готовності об'єктів критичної інфраструктури до зимового періоду – першочергові завдання, вважає експерт з протипожежної безпеки, директор ІПВК “Спецзахист” Денис Любченко. Про це він повідомив у коментарі виданню “Ділова столиця”.

На даний момент підприємства критичної інфраструктури мають кілька безпекових проблем, вважає експерт. Перша виникла через економію на засобах вогнезахисту, особливо пасивних, які стримують поширення вогню на об'єктах.

Друга проблема є наслідком першої: це недостатня увага до посилення протипожежного захисту під час війни.

Любченко наголошує, що було б добре створити урядову комісію, яка проведе аудит готовності цих підприємств до зимового періоду в цілому і протипожежного захисту зокрема.

Комісія має перевірити наявність на підприємствах пасивного захисту, який стримає поширення вогню; можливості для виводу персоналу; обробку будівель спеціальними засобами, які не дадуть вогню знищити їх. Важливо також розуміти, чи є на підприємствах автономні системи гасіння,які працювати під час блекаутів, наголошує експерт.

Не менш важливе питання – забезпечення підприємств критичної інфраструктури сучасним протипожежним обладнанням.

Любченко вважає, що українським підприємствам потрібні безпровідні системи дистанційного контролю гасіння пожеж, спеціальне обладнання у вибухозахищених корпусах, яке гасить пожежі в електричних шафах, на станціях мобільного зв'язку, у транспорті.

Також необхідні системи автономного протипожежного захисту пультів управління на більшості підприємств, зокрема великих енергетичних об’єктах, включно з атомними станціями.

Це обладнання вже доступне на світовому ринку від компаній-виробників з Італії, Великої Британії, Німеччини. Держава має допомогти підприємствам у придбанні цього обладнання, зазначає експерт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло