Українцям у Німеччині припинять виплачувати громадянську допомогу в 563 євро — голова Мінфіну
За словами міністра, українці мають отримувати ті самі виплати, що й інші біженці

Українцям, які перебувають у Німеччині, незабаром перестануть виплачувати громадянську допомогу (Bürgergeld). Про це заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, пише BILD.
Допомога призначається безробітним громадянам ФРН і становить 563 євро на місяць. Українці у Німеччині отримують її з червня 2022 року. Лінднер заявив, що тепер їх позбавлять цієї виплати та загалом переорієнтують соціальні пільги.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми маємо розглянути питання про окремий правовий статус для біженців з України, – сказав Лінднер виданню Wirtschaftswoche. – Українці не повинні одразу отримувати громадянську допомогу, яка орієнтована на надання соціально-економічного прожиткового мінімуму та участь у житті суспільства навіть без роботи».
За словами міністра, українці мають отримувати ті самі виплати, що й інші біженці. Нині вони становлять 460 євро – менше, ніж Bürgergeld. За словами Лінднера, українцям, як і раніше, не доведеться проходити процедуру надання притулку, але вони не будуть автоматично отримуватимуть громадянську допомогу.
Зараз у ФРН близько 1,2 млн українців. Допомогу Bürgergeld одержують 65% з них. Ця частка значно більша, ніж серед вихідців з інших країн.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що Сікорський пропонує Німеччині позбавити українських біженців соцвиплат. Польський міністр МЗС вважає, що ці кошти краще було направити Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.