Відправка Північною Кореєю військових у росію не сподобалася Китаю — FT
Значне зближення КНДР та росії може призвести до дестабілізації на Корейському півострові, вважають в Китаї

Все більша агресивність режиму Кім Чен Ина не подобається його головному покровителю – Китаю. У Пекіні побоюються, що військова співпраця Північної Кореї з росією порушить баланс у регіоні, а то й змусить Китай захищати КНДР у разі воєнного конфлікту.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Китайська влада висловлювала невдоволення ще до того, як стало відомо, що Кім відправив путіну свої війська для участі у війні проти України.
Минулого тижня голова КНР Сі Цзіньпін подякував Кіму за привітання на честь 75-річчя утворення комуністичного Китаю, але не вжив вираз, що регулярно вживався досі, «дружня сусідня країна», звертає увагу видання.
Тепер, коли присутність у росії північнокорейських солдатів не заперечує навіть путін, відносини можуть загостритися ще більше, кажуть експерти. За їх словами, перекидання в росію військ КНДР «стало драматичним кроком, і Китаю це нітрохи не сподобається».
Значне зближення КНДР та росії може призвести до дестабілізації на Корейському півострові і навіть ширше – у Далекосхідному регіоні.
Пекін усіма способами хотів би уникнути повторення ситуації часів холодної війни, коли «північному трикутнику» в особі СРСР, КНДР та Китаю доводилося протистояти «південному трикутнику» – Японії, Південній Кореї та США, каже Чжу Фен, ректор Школи міжнародних досліджень при Нанкінському університеті.
Сам Сі Цзіньпін на саміті БРІКС заявив, що необхідно відмовитися від «підливання олії у вогонь» в українському конфлікті та не допустити залучення до нього третіх країн.
Представник МЗС Китаю на прес-брифінгу в четвер сказав у відповідь на питання про відправлення Пхеньяном військ до росії, що в Пекіні «не знайомі із відповідною ситуацією».
Бекграунд. Як повідомлялося напередодні, Південна Корея може переглянути свою заборону на постачання летальної зброї в Україну у світлі «військової діяльності Північної Кореї», заявив президент Юн Сук Йоль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].