Південна Корея може переглянути заборону на постачання зброї Україні — президент Юн Сук Йоль

Південна Корея може переглянути заборону на постачання зброї Україні — президент Юн Сук Йоль

Однак може знадобитися час на подолання обмежень у законодавстві, або ж поставки будуть непрямими, кажуть експерти

Південна Корея може переглянути заборону на постачання зброї Україні — президент Юн Сук Йоль
фото DR

Південна Корея може переглянути свою заборону на постачання летальної зброї в Україну у світлі «військової діяльності Північної Кореї», заявив президент Юн Сук Йоль 24 жовтня.

«Якщо Північна Корея відправить спецназ на війну в Україні, ми крок за кроком надамо Україні підтримку і розглянемо вжиття необхідних заходів для безпеки Корейського півострова», – сказав Юн на спільній прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Сеулі.

«Ми дотримуємося принципу заборони прямого постачання летальної зброї, але ми можемо переглядати це більш гнучко в залежності від військової діяльності Північної Кореї», – додав він.

Південнокорейське законодавство забороняє експорт зброї в зони активних конфліктів, але Сеул неодноразово натякав, що це може змінитися у світлі поглиблення військової співпраці між росією та Північною Кореєю.

І Юн, і Дуда засудили відправку північнокорейських військ до росії, назвавши це «прямим порушенням Статуту ООН і резолюцій Ради Безпеки ООН», пише південнокорейське інформагентство Yonhap.

«Південна Корея ніколи не сидітиме склавши руки і крок за кроком вживатиме необхідних заходів у координації з міжнародною спільнотою залежно від розвитку військової співпраці між Північною Кореєю та росією», – додав Юн.

Поки що Сеул надавав Києву лише гуманітарну та нелетальну військову допомогу, але опосередковано постачав Україні боєприпаси, зокрема 155-мм артилерійські снаряди, через США.

Однак експерти зазначають, що Південна Корея навряд чи почне постачати зброю напряму найближчим часом, оскільки Сеул обмежений власним законодавством.

«Це була послідовна позиція, тому що це закон. Це не просто політичний вибір», – сказала виданню Kyiv Independent Дженні Таун, старший науковий співробітник Центру Стімсона та директор Корейської програми.

«Президент не може просто сказати: «Ей, я передумав; ось що ми зараз будемо робити», для цього дійсно потрібно прийняти фактичне законодавство», – додала вона.

Таун сказав, що призиденту Юну не вистачає двопартійної підтримки, необхідної для ухвалення закону, оскільки він зараз «у досить слабкому становищі».

«Якщо військова допомога Україні буде більшою, то швидше за все, шляхом розширення непрямих каналів», – додає Таун.

Бекграунд. 23 жовтня США вперше публічно підтвердили, що у них є докази того, що північнокорейські війська знаходяться в росії, а міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що «ще невідомо», чи приєднаються вони до бойових дій.

Дві північнокорейські бригади чисельністю до 6 000 осіб зараз проходять навчання в росії, повідомив 22 жовтня президент Володимир Зеленський.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло