Мінкульт неефективно витратив понад півмільярда гривень за три роки – Рахункова палата
Заходи з формування державної політики були виконані лише на 31 % через «неналежну компетенцію фахівців з питань реформ»

Міністерство культури та стратегічних комунікацій (раніше – культури та інформаційної політики) не забезпечило повною мірою формування та реалізацію державної політики у межах своїх повноважень. У 2020-2023 роках на управління та керівництво Мінкульт безсистемно та неефективно використав 521,8 млн гривень.
Про це йдеться у звітіза результатами аудиту Рахункової палати.
У зазначений період міністерство не вдалося створити єдиний культурний простір, забезпечити доступ громадян до культурних послуг та зменшити обсяги маніпулятивного контенту. Загалом, було розроблено лише 31% нормативно-правових актів, запланованих на 2023 рік.
«Неналежна компетенція фахівців з питань реформ стала однією з причин виконання заходів з формування державної політики лише на 31 %. За таких обставин на виплату надбавки за виконання особливо важливої роботи фахівцям з питань реформ та нарахувань на неї нерезультативно використано 58,4 млн гривень. Все це спричинило поглиблення безсистемності керівництва та управління в цій сфері й унеможливило виконання повною мірою поставлених завдань», – йдеться у звіті РП.
Водночас, через відсутність планування видатків та несвоєчасність коригування обсягу бюджетних призначень 1,3 млрд грн залишилися невикористаними.
Крім того, міністерство не аналізує та не контролює ефективність управління об’єктами державної власності – інформація з фінансових звітів Мінкульту та даних Фонду держмайна відрізняється на 9,8 млрд грн.
«Неналежне забезпечення виконання Мінкультури покладених на нього завдань зі здійснення керівництва та управління у сфері культури та інформаційної політики мало негативний вплив на суспільні процеси у цих сферах, поглиблювало ризики щодо національної безпеки України, збереження національної ідентичності, послаблювало можливості держави щодо консолідації української нації та протидії гуманітарній агресії», – підсумувала відповідальна за аудит член Рахункової палати Єлизавета Пушко-Цибуляк.
За результатами аудиту Рахункова палата порекомендувала міністерству розробити показники оцінювання якості культурних послуг, оновити нормативно-правову базу та забезпечити відповідність даних щодо державного майна.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рахункова палата провела аудит Пенсійного фонду: через законодавчі прогалини фонд витрачає кошти менш ефективно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].