Зеленський: Україна і Угорщина готують двосторонній документ, «щоб усунути непорозуміння»
«Найменше, чого ми просимо від Угорщини, — не блокувати запрошення України до НАТО», – наголосив він

Київ готує документ про двосторонню співпрацю з Будапештом, «щоб усунути непорозуміння» між двома країнами з низки питань, заявив президент Володимир Зеленський 31 жовтня.
Які саме домовленості передбачає двосторонній документ, Зеленський не уточнив, однак зазначив, що він, ймовірно, стосуватиметься питань нацменшин, а також співпраці у сфері безпеки.
«Найменше, чого ми просимо від Угорщини, – не блокувати запрошення України до НАТО. Тобто не підтримувати, не голосувати за нас і не блокувати», – сказав Зеленський під час конференції з лідерами громад Західної України, передає Укрінформ.
Відносини між Києвом і Будапештом продовжують погіршуватися, оскільки Угорщина, очолювана прем’єр-міністром Віктором Орбаном, неодноразово блокувала допомогу Києву, наполягала на переговорах із москвою та поширювала пропаганду кремля.
17 жовтня Орбан назвав план перемоги України з п'яти пунктів, який включає вступ до НАТО на першому місці, «більш ніж жахливим».
«Там є багато речей, щоб зняти непорозуміння або відповісти на виклики сьогодення, майбутнього і минулого», – сказав Зеленський щодо документа, що готується.
Президент додав, що вирішенням питань, пов’язаних із національними меншинами, потрібно займатися, «щоб не виникало питань між нашими державами».
Будапешт неодноразово звинувачував Київ у дискримінації угорської етнічної меншини, зосередженої на південному заході України, хоча ці звинувачення українська влада заперечує.
Протягом останніх місяців обидві країни намагалися налагодити відносини з цього питання.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 30 вересня після переговорів зі своїм угорським колегою Петером Сіярто в Будапешті заявив, що обидві сторони бачать «позитивну динаміку» у вирішенні питань, пов'язаних із національними меншинами.
У вересні 2023 року український парламент ухвалив зміни до закону про національні меншини, що стало одним із семи кроків, рекомендованих Єврокомісією у червні 2022 року для вступу України до Євросоюзу. Зміни президент Володимир Зеленський підписав у листопаді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].