Бізнес у жовтні: міжнародне фінансування та стабільна енергетика поліпшили ділову активність

Бізнес у жовтні: міжнародне фінансування та стабільна енергетика поліпшили ділову активність

Індекс очікувань ділової активності майже досяг рівноважного рівня

Бізнес у жовтні: міжнародне фінансування та стабільна енергетика поліпшили ділову активність
Фото: ілюстративне

У жовтні український бізнес продовжив пом’якшувати оцінки ділової активності. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) впритул наблизився до нейтрального рівня і становив 49.4 порівняно з 48.7 у вересні.

Про це свідчать підсумки опитування підприємств НБУ.

Позитивні зміни стали можливими завдяки:

  • міжнародному фінансуванню;
  • пожвавленню споживчого попиту;
  • стабільній ситуації в енергетиці;
  • достатній пропозиції товарів;
  • сприятливим погодним умовам.

Зазначається, що підприємства торгівлі дещо знизили, але зберегли найоптимістичніші оцінки рівня своєї ділової активності завдяки пожвавленню споживчого попиту, достатній пропозиції товарів та налагодженню логістики: секторальний індекс у жовтні становив 51.9 (у вересні – 52.1). 

Тим часом підприємства промисловості стримано оцінили поточні результати своєї діяльності, зважаючи на складну безпекову ситуацію та зростання витрат на енергію, оплату праці й логістику: секторальний індекс у жовтні становив 49.8 (у вересні – 50.3). 

Підприємства будівництва також погіршили оцінки своїх економічних результатів у найближчій перспективі, зважаючи на сезонне сповільнення темпів будівництва доріг та інфраструктури: секторальний індекс у жовтні становив 49.6 порівняно з 50.1 у вересні. 

Водночас підприємства сфери послуг підвищили, однак залишили найстриманішими оцінки свого поточного розвитку через посилення обстрілів портової інфраструктури, збільшення витрат та дефіцит кваліфікованих кадрів: секторальний індекс становив 47.2 у жовтні (у вересні – 44.6). 

«На тлі стійких очікувань щодо високих темпів зростання закупівельних цін підприємства всіх секторів, що беруть участь в опитуванні, спрогнозували здорожчання цін / тарифів на власну продукцію / послуги», – зазначили у Нацбанку.

За даними регулятора, ситуація на ринку праці залишається складною. Так, респонденти всіх опитаних секторів очікували скорочення кількості персоналу. Якщо підприємства промисловості та будівництва спрогнозували прискорення темпів скорочення, то торгівлі та сфери послуг – навпаки їх уповільнення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що український бізнес зіткнувся з уповільненням темпів відновлення виробництва. Підприємства зберігають оптимізм у довгостроковій перспективі попри спад активності в серпні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло