Банки повідомлятимуть про ухилення від сплати податків
НБУ надав відповідні рекомендації

Національний банк України надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації щодо механізмів так званого «дроблення бізнесу».
Про це йдеться на сайті регулятора.
Як зазначається в листі НБУ, підприємства можуть використовувати схему з метою ухилення від сплати податків. Вона полягає у штучному розподілі ведення бізнесу юридичної особи через інших суб’єктів господарювання, зокрема залучення фізичних осіб – підприємців (ФОП).
«Такі схеми характеризуються певними ознаками, які можуть свідчити про зв’язки між юридичною особою та ФОП, приклади яких наведені у вищезазначеному листі», – йдеться в повідомленні.
Національний банк у листі зазначив, що, якщо аналіз показує належність клієнтів до групи, це може свідчити про ймовірне ухилення від сплати податків. У такому разі фінансові установи повинні повідомити Держфінмоніторинг про ці операції та прийняти рішення щодо подальших ділових відносин, враховуючи виявлені ризики відповідно до законодавства у сфері фінансового моніторингу.
«Дотримуючись цих рекомендацій, банки та небанківські фінансові установи зможуть удосконалити свої внутрішні системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення й підвищити ефективність управління ризиками», – наголосили в Нацбанку.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що частка непрацюючих кредитів в українських банках знизилася до 32%. За даними регулятора, зниження частки NPL стало можливим завдяки зростанню якісного кредитування та списанню боргів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].