Частка непрацюючих кредитів в українських банках знизилася до 32%

Частка непрацюючих кредитів в українських банках знизилася до 32%

За даними регулятора, зниження частки NPL стало можливим завдяки зростанню якісного кредитування та списанню боргів

Частка непрацюючих кредитів в українських банках знизилася до 32%

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі України станом на 1 жовтня 2024 року зменшилася до 32,3%, що на 5% менше проти початку року. Загальний обсяг NPL знизився на 6,9 млрд грн, досягнувши 415,5 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Основними факторами зниження стали активне зростання якісного кредитування, що підтримується відновленням попиту та зниженням ставок до рівня кінця 2019 року. За дев'ять місяців 2024 року обсяг кредитів зріс на 154 млрд грн, або на 13,6%. Крім того, банки списали низку непрацюючих кредитів, що особливо помітно в роздрібному секторі, де частка NPL знизилася до 17,6%, та в корпоративному – до 40,7%.

Зниження частки непрацюючих кредитів спостерігається у всіх групах банків: у приватних українських банках – до 12,8%, банках з іноземним капіталом – до 12,7%, державних – до 45%. Без урахування боргів колишніх власників ПриватБанку та інших старих зобов’язань частка NPL у державних банках становить 27,8%, а в банківській системі загалом – 20,9%.

За даними опитування банків, у найближчий рік очікується зростання кредитування бізнесу та населення, хоч і прогнозується певне погіршення якості кредитного портфеля, особливо в домогосподарствах.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що станом на 1 вересня 2024 року частка NPL у банківському секторі становила 33,1%, що на 0,8 в.п. нижче рівня станом на 1 серпня та на 4,2 в.п. менше від показника на початку року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло