Україна відкрита до переговорів з росією про енергетику при посередництві Катару — Єрмак
За його словами, наразі такі переговори не ведуться

Україна не веде прямих переговорів з росією щодо припинення вогню по енергетичних об’єктах, але відкрита для третьої країни, яка виступить посередником у реалізації переговорів щодо формули миру, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак у телеінтерв'ю 4 листопада.
Заява прозвучала у відповідь на публікації в ЗМІ, які стверджували, що Київ і москва нібито ведуть попередні переговори щодо взаємного припинення ударів по енергетичних об'єктах.
Після того, як переговори за посередництва Катару нібито вперше провалилися в серпні після вторгнення ЗСУ в Курську область, 29 жовтня Financial Times повідомила, що сторони розглядають можливість відновлення переговорів.
У заяві від 30 жовтня Кремль спростував відновлення переговорів.
Виступаючи в канадському Монреалі, Єрмак спростував будь-які прямі переговори з москвою. Він додав, що тематична міжнародна конференція, співорганізатором якої є Катар, щодо реалізації безпекового аспекту формули миру в Україні відбулася в серпні без участі росії.
Посадовець зазначив, що Київ не виключатиме можливість домовитися за підсумками тематичної конференції через посередників, назвавши Катар або “будь-яку іншу країну”, яка допоможе сторонам дійти до рішень.
«Після цього ми сказали, що якщо сьогодні Катар чи будь-яка інша країна готова виконувати ці домовленості окремо з Україною і окремо з росією, будь ласка», – сказав Єрмак.
Третій пункт української формули миру засуджує російські удари по українській енергосистемі та закликає до більш жорстких санкцій, щоб підірвати здатність москви підтримувати ці атаки.
За словами президента Володимира Зеленського, ідея взаємного припинення енергетичних ударів для реалізації цієї мети була запропонована під час першого глобального мирного саміту в Швейцарії в червні. Він сказав, що готовність з боку росії припинити удари може сигналізувати про готовність почати ширші мирні переговори.
Єрмак підкреслив, що зараз з росією така угода не обговорюється.
Україна готується до найсуворішої зими, оскільки половина її енергетичної інфраструктури в руїнах після того, як росія розпочала масштабні удари по енергетиці країни в осінньо-зимовий період 2023-2023 років і знову навесні 2024 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].