“Не конфіскація, а легальне використання”: майбутня очільниця дипломатії ЄС пропонує віддати російські активи Україні

“Не конфіскація, а легальне використання”: майбутня очільниця дипломатії ЄС пропонує віддати російські активи Україні

Також Каллас наголосила, що санкції ЄС проти росії не повинні продовжуватися кожні шість місяців, а мають бути безстроковими

“Не конфіскація, а легальне використання”: майбутня очільниця дипломатії ЄС пропонує віддати російські активи Україні
фото DR

Країни Євросоюзу мають вилучити заморожені російські активи та направити їх для відновлення України, заявила колишня прем'єр-міністерка Естонії та майбутня очільниця європейської дипломатії Кая Каллас на слуханнях у Європарламенті у Брюсселі.

«Я не буду вживати слово “конфіскація”, бо йдеться про легальне використання активів. Ми визнаємо, що росія має легітимні претензії до нас, тому що у нас є їхні активи. Але Україна також має законне право на ці кошти, тому що росія щодня руйнує Україну», – сказала Каллас у коментарі Bloomberg.

Відповідаючи на запитання щодо того, як ЄС має фінансувати відновлення України, Каллас заявила:

«Ми не повинні цього робити. Ті, хто руйнує Україну, мають за це платити».

Вона уточнила, що росія може мати можливість вимагати повернення активів у рамках можливої мирної угоди.

Каллас додала, що санкції ЄС проти росії не повинні продовжуватися кожні шість місяців. На її думку, їх необхідно залишити чинним безстроково, поки країни Євросоюзу не ухвалять рішення про зняття обмежень.

Наприкінці жовтня повідомлялося, що країни Групи семи (G7) мають намір залишити російські активи замороженими після завершення війни в Україні. У заяві лідерів G7 наголошувалося, що «суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишаться знерухомленими, поки росія не припинить агресію і не заплатить за шкоду, завдану Україні».

Водночас, об'єднання гарантує Києву кредит у розмірі $50 млрд, який, як очікується, буде погашено за рахунок доходів від заблокованих активів росії.

Згідно з попередньою домовленістю, США і ЄС повинні були взяти на себе по $20 млрд, а $10 млрд, що залишилися, пропонували розділити Велика Британія, Японія і Канада.

Однак Вашингтон досі вимагав гарантій, що російські активи залишаться замороженими в ЄС на тривалий період (наразі рішення про продовження замороження ухвалюється консенсусом 27 країн-учасниць ЄС раз на півроку).

Бекграунд. У вересні глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Брюссель сам виділить Києву 35 млрд євро – більшу частину від узгодженого G7 кредиту.

У жовтні посли країн ЄС погодили механізм передачі Україні цих коштів, які погашатимуться за рахунок доходів від заморожених російських активів. Рішення щодо надання кредиту було затверджено 22 жовтня Європарламентом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло