Американський інвестор хоче купити «Північний потік 2»

Американський інвестор хоче купити «Північний потік 2»

Лінч вважає, що купівля газопроводу – унікальна можливість контролювати постачання енергії до Європи

Американський інвестор хоче купити «Північний потік 2»
фото DR

Американський інвестор Стівен Лінч звернувся до влади США щодо надання йому дозволу на участь у торгах з купівлі газопроводу «Північний потік 2», коли його буде виставлено на аукціон.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

У лютому 2024 року Лінч запросив у Мінфіну США дозвіл на переговори із суб'єктами, які перебувають під санкціями, з'ясували журналісти. У листі Лінча до Мінфіну йдеться, що в січні 2025 року в процесі банкрутства оператора «Північного потоку» настане термін для реструктуризації боргу компанії або її ліквідації.

Лінч вважає, що після завершення війни в Україні і росії, і її колишніх клієнтів у Європі «виникне спокуса відновити роботу трубопроводу, незалежно від того, кому він належить».

За словами джерел WSJ, Лінч вважає, що зможе купити оператора, оціненого приблизно в $11 млрд, «за копійки».

На його думку, багато інвесторів не братимуть участь у торгах через геополітику, а інші не відповідатимуть інтересам США.

Купівля газопроводу – це «унікальна можливість контролювати постачання енергії до Європи до кінця ери викопного палива», заявляв в інтерв'ю Стівен Лінч.

До того ж володіння «Північним потоком» забезпечить США важіль на мирних переговорах з росією, вважає він.

WSJ описує 57-річного Лінча, який прожив близько 20 років у москві, як бізнесмена, який успішно скуповував дешево російські активи і заробив репутацію одного з небагатьох американських інвесторів, здатних орієнтуватися в складних ділових і політичних умовах. У 2022 році Мінфін США дав йому дозвіл на купівлю швейцарської «дочки» Сбера після запровадження санкцій проти материнської компанії.

У 2007 році пов'язана з Лінчем компанія викупила Yukos Finance – «дочку» ЮКОСу, яка керувала іноземними активами – заплативши з великою знижкою понад $2 млрд.

Крім того, Лінч зробив істотний внесок у президентську кампанію Дональда Трампа, виділивши понад $300 тисяч прореспубліканським комітетам.

22 лютого 2022 року, після того, як путін оголосив про визнання незалежності так званих «днр/лнр», Німеччина зупинила сертифікацію «Північного потоку-2», який так і не був введений в експлуатацію, а наступного дня президент США Джо Байден ввів санкції проти оператора газопроводу – компанії Nord Stream 2 AG.

З того часу процедура банкрутства компанії кілька разів відкладалася на її прохання. Востаннє – у червні 2024 року – суд у Швейцарії відклав банкрутство компанії до січня 2025-го. Після банкрутства оператора мають виставити на торги.

Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно німецька газета Spiegel писала, що Україна нібито планувала підірвати крім «Північних потоків» і «Турецький потік». Видання розповідає про те, як оперативна група довго шукала і врешті знайшла спосіб підірвати труби на глибині.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло