Агросектор України: війна завдала збитків на $80 млрд – дослідження

Агросектор України: війна завдала збитків на $80 млрд – дослідження

На відновлення потрібні десятиліття та мільярдні інвестиції

Агросектор України: війна завдала збитків на $80 млрд – дослідження
Фото: ілюстративне

Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest оприлюднив аналітичне дослідження, яке висвітлює інвестиційні можливості агропереробного сектору України.

Про це повідомляє пресслужба UkraineInvest.

Аналізуючи результати дослідження, міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль зазначив, що залучення інвестицій у цю галузь є критично важливим не лише для відновлення економіки після війни, а й для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

«Україна попри війну продовжує доправляти свою продукцію для 400 млн людей у понад 40 країн світу. І сьогодні підтримка українського агросектору, інвестиції в галузь – це не лише про бізнес, це – про продовольчу безпеку світу. Тисячі внутрішніх та іноземних інвесторів сьогодні активно працюють і масштабують свій бізнес в Україні. Ми запрошуємо до відкриття нових переробних підприємств, інвестувати у тваринництво», – заявив Коваль.

Дослідження зосереджується на інфраструктурних потребах, які мають ключове значення для підвищення продуктивності агросектору, зокрема на інвестиціях у системи зрошення, логістику та зберігання врожаю.

Згідно з результатами дослідження, попри вагомий потенціал, український агропромисловий сектор зазнав значних збитків внаслідок війни, які оцінюються у $80 млрд, з яких понад 65% втрат припадає на області, що постраждали від бойових дій.

Наголошується, що задля відновлення та подальшого розвитку галузі протягом наступного десятиліття потрібно залучити інвестиції в обсязі $56 млрд.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що USAID залучає додаткові $1,75 млрд для підтримки агросектору України. Кошти надійшли від дев'яти нових партнерів, зокрема приватного сектору, міжнародних фінансових установ та інших організацій-донорів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло