У Польщі заарештовано німця, якого звинувачують у постачанні «спеціальних машин» на російські військові заводи

У Польщі заарештовано німця, якого звинувачують у постачанні «спеціальних машин» на російські військові заводи

Попри санкції, німецькі компанії у 2023 році здійснили понад 300 поставок до росії товарів, які використовувалися при виробництві зброї

У Польщі заарештовано німця, якого звинувачують у постачанні «спеціальних машин» на російські військові заводи
фото Shutterstock

Агентство внутрішньої безпеки Польщі повідомило, що на заході країни заарештовано громадянина Німеччини, якого обвинувачують у експорті до росії товарів подвійного призначення, а саме промислового обладнання для виробництва озброєнь.

За даними ABW, затриманий займався продажем спеціалізованих машин, що використовуються в технологічній промисловості. Ці пристрої через компанію незаконно надходили на російські оборонні підприємства, що виробляють зброю.

У ході допиту підозрюваний визнав свою провину.

Інцидент у Польщі – не єдиний випадок порушення режиму санкцій. На початку листопада суд у німецькому Штутгарті засудив 56-річного чоловіка до 7 років ув'язнення за продаж верстатів для снайперських гвинтівок російській збройовій компанії.

Обвинувачений, який очолював фірму з виробництва сучасних верстатів, мав довгострокові ділові зв'язки з російськими виробниками озброєнь, але провину не визнав.

У жовтні журналісти німецької телекомпанії SWR з'ясували, що, незважаючи на санкції, німецькі компанії у 2023 році здійснили понад 300 постачань до росії товарів, які використовувалися при виробництві зброї та боєприпасів. Основну частину експорту склали великі промислові верстати та пристрої з числовим програмним управлінням (ЧПУ).

Дослідження The New York Times показало, що росія в 2023 році відновила обсяги імпорту західних напівпровідників до рівня кінця 2021 року. Це стало можливим завдяки мережі підставних компаній у Гонконгу, Китаї, Туреччині та інших країнах.

За даними видання, з початку війни понад 6 тисяч фірм брали участь у постачанні заборонених мікросхем на загальну суму близько $4 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло