Рада ухвалила закон для отримання $50 млрд під росактиви
Ним вносяться зміни до Бюджетного кодексу: умовні зобов’язання, розширення поняття держборгу та створення реєстру

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо здійснення правочинів з умовними зобов'язаннями. «За» проголосував 271 депутат.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
За його словами, основні зміни передбачають:
- погашення кредитів за рахунок доходів від заморожених російських активів;
- створення прозорого механізму обліку таких зобов’язань;
- забезпечення економічної підтримки без зайвого навантаження на бюджет.
Нагадаємо, що проєктом закону пропонується внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України в частині розширення термінів «боргове зобов’язання» та «державний борг», а також надати право голові Боргового агентства здійснювати відповідні правочини з умовними зобов’язаннями.
«З метою здійснення контролю за обсягом умовних зобов’язань та забезпечення прозорості боргової політики передбачається ведення Борговим агентством Реєстру умовних зобов’язань і розміщення інформації з відповідного реєстру на офіційному сайті Боргового агентства», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту закону.
Крім того, документом передбачається інформування Борговим агентством Кабінету Міністрів та Комітету Верховної Ради з питань бюджету про виникнення в держави боргових зобов’язань у разі настання обставин згідно з умовами таких правочинів, за яких кредитори можуть реалізувати обмежене право вимагати від держави повернення кредитів (позик), що були надані внаслідок здійснення таких правочинів.
«Основною метою прийняття проєкту закону є надання можливості залучення кредитів до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків бюджету, обслуговування та погашення яких буде здійснюватися за рахунок майбутніх надходжень від заморожених російських активів», – пояснюють ініціатори.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд пропонує новий інструмент залучення кредитів для держбюджету. Зазначається, що у зв’язку з прийняттям рішення Європейським Союзом та країнами G7 щодо запровадження нового інструменту фінансової підтримки України виникла потреба в узгодженні бюджетного законодавства із запропонованими механізмами. Зокрема щодо запровадження інструменту умовних зобов’язань, що стосуються обмежених прав кредиторів вимагати повернення таких зобов’язань державою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].