Федерація роботодавців України закликала не підвищувати тариф на транспортування газу

Федерація роботодавців України закликала не підвищувати тариф на транспортування газу

ФРУ вважає, що наслідки для економіки будуть катастрофічними

Федерація роботодавців України закликала не підвищувати тариф на транспортування газу
Фото: donetsk.fru.ua

Попередньо схвалене Нацкомісією з регулювання енергетики (НКРЕКП) підвищення тарифу на транспортування газу на 305% з нового року матиме катастрофічні наслідки для економіки та спричинить хвилю звільнень робітників.

Про це йдеться в листі Федерації роботодавців України (ФРУ) на адресу голови НКРЕКП Юрія Власенка, передає УНІАН.

Крім того, формування тарифу «Оператором ГТС» є непрозорим, тому попередньо необхідно провести аудит компанії, щоб оптимізувати тарифи та не допустити їх зростання.

Водночас у федерації звернули увагу на відсутність належного обґрунтування проєкту підвищення тарифу. Регулятор досі не надав детальних розрахунків, які б підтверджували доцільність та аргументованість запропонованого зростання тарифу.

Також у ФРУ запропонували низку заходів, які могли б допомогти «Оператору ГТС» утримати тариф на транспортування газу на нинішньому рівні – це оптимізація витрат, пов’язаних із закупівлею природного газу для виробничо-технологічних потреб, а також аудит компанії, який допоможе виявити об’єкти, які генерують збитки.

«Важливо провести аудит інфраструктури «Оператора ГТС України» для виявлення об'єктів із низькою ефективністю або тих, що не генерують прибутку. Це дозволить розробити план їх поступового виведення з експлуатації, зменшити витрати на утримання та сприяти стабілізації тарифів на рівні не вище ніж 124,16 грн за 1 тис. м³», – стверджують автори листа.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Федерація роботодавців України виступила проти зростання тарифів на передачу електроенергії. Таке підвищення призведе до втрати конкурентоздатності української продукції, переконані у ФРУ

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло