«Сирійський приклад показує, що росію можна вигнати»: як європейські лідери реагують на повалення режиму Асада
«Це повідомлення іншим автократам: ви набагато вразливіші, ніж думаєте», – наголосив президент Латвії

Після падіння режиму Башара Асада в Сирії лідери та офіційні особи з різних країн поділилися своїми поглядами, наголосивши на потенційних наслідках для Сирії та її союзників, росії та Ірану.
Колишня прем’єр-міністерка Естонії, а нині очільниця європейської дипломатії Кая Каллас назвала падіння режиму Асада «позитивною та довгоочікуваною подією», заявивши, що це позначиться на вразливості його прихильників. «Нашим пріоритетом є гарантування безпеки в регіоні. Я працюватиму з усіма конструктивними партнерами в Сирії та регіоні», – додала вона.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс наголосив на ширшому значенні події, заявивши: «Приклад Сирії показує, що росію можна вигнати, і вона повернеться додому. Країни Балтії мали рацію – Захід достатньо сильний, щоб перемогти. Нам не потрібно боятися «ведмедя» в Україні чи в якійсь іншій країні, у якій він спричиняє хаос».
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс привітав кінець правління Асада, попередивши про майбутні виклики для Сирії.
«Кривавий режим Асада пішов. Хоча попереду сирійський народ очікує багато викликів і невизначеності, ми святкуємо смерть диктатора. Це повідомлення іншим автократам: ви набагато вразливіші, ніж думаєте. Також це стратегічний удар по росії та Ірану. Непоганий день», – написав він.
Міністерство закордонних справ Німеччини через міністерку закордонних справ Анналену Бербок висловило свою радість через кінець правління Асада, назвавши це «великим полегшенням для мільйонів людей у Сирії після вічності звірств».
Однак у заяві висловлюється складність оцінки ситуації і заклик продовжувати підтримку сирійського народу.
Президент Франції Емманюель Макрон назвав цю подію падінням «варварської держави». Він наголосив на прихильності Франції щодо забезпечення миру та стабільності в регіоні, закликавши до «мирного та інклюзивного політичного переходу» відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2254.
«Варварська держава впала. Нарешті. Я віддаю належне сирійському народу, його мужності, його терпінню. У цей момент невизначеності я посилаю їм свої побажання миру, свободи та єдності. Франція залишатиметься відданою безпеці всіх на Близькому Сході», – написав він в Х.
Іспанський уряд закликав до єдності та співпраці в цей критичний період. У заяві вони закликали всі сторони працювати над інклюзивним переходом, який збереже суверенітет і територіальну цілісність Сирії. Іспанія також підтвердила свою готовність допомагати своїм громадянам у Сирії через своє посольство в Дамаску.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прокоментував крах режиму Башара Асада в Сирії.
«Асад упав. Так завжди було й буде в диктаторів, які роблять ставку на путіна. Він завжди зраджує тих, хто на нього покладається. Зараз головна мета – відновити безпеку в Сирії та ефективно захистити її населення від насильства», – написав Сибіга.
Він наголосив на прихильності України регіональній стабільності, наголосивши на потребі відновлення безпеки в Сирії та політичного діалогу. Сибіга також висловив готовність України відновити відносини із Сирією в майбутньому, підтримуючи сирійський народ.
Нагадаємо: напередодні сирійські повстанці оголосили про падіння режиму Башара Асада після захоплення Дамаска, що ознаменувало кінець понад двох десятиліть авторитарного правління.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Нетаньягу вважає падіння режиму Башар Асада заслугою Ізраїлю. ЦАХАЛ завдавав ударів по Ірану та «Хезболлі», що нібито дозволило сирійським повстанцям повалити режим, зазначає прем’єр.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].