Банки схвалили кредити на 8,3 млрд грн для відновлення енергетичної інфраструктури

Банки схвалили кредити на 8,3 млрд грн для відновлення енергетичної інфраструктури

За червень – листопад фінустанови отримали заявки на загальну суму 68,6 млрд грн

Банки схвалили кредити на 8,3 млрд грн для відновлення енергетичної інфраструктури
Фото: ілюстративне

Національний банк України оприлюднив результати опитування 20 банків, які беруть участь у програмі фінансування відновлення енергетичної інфраструктури. Банки за червень – листопад 2024 року отримали заявки від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 68,6 млрд грн і розпочали фінансування на 8,3 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

За даними опитування регулятора, з 01 червня до 02 грудня 2024 року, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юридичних осіб з урахуванням погашення кредитів становить 5,2 млрд грн.

Зокрема, у листопаді:

  • отримано 307 заявок на суму 2,3 млрд грн; 
  • схвалено 197 заявок на суму 3,8 млрд грн;
  • надано 202 кредити загальним обсягом 2,6 млрд грн.

Зазначається, що загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 390 мВт. 

«Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (185 мВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (102 мВт) і побудову СЕС (102 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни», – додали в НБУ.

Паралельно розвивається програма кредитування населення. Впродовж листопада громадянам надано кредити на енергетичні потреби на загальну суму 129 млн грн, а з червня – 547 млн грн. Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на вказані цілі становить 479 млн грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна та США підписали меморандум про енергетичну стійкість на $825 млн. Ці кошти будуть спрямовані конкретно на ремонт та облаштування захисту для об’єктів української енергетики.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло