Принижувати росію в Сирії повстанцям допомагала Україна – WP

Принижувати росію в Сирії повстанцям допомагала Україна – WP

Київ поставив безпілотники для наступу, який зрештою повалив режим Асада, стверджує видання

Принижувати росію в Сирії повстанцям допомагала Україна – WP
фото з соцмереж

Сирійські повстанці, які повалили режим Башара Асада і прийшли до влади в Дамаску, отримували безпілотники та іншу підтримку від українських розвідників.

Джерело. Про це пише Washington Post з посиланням на джерела, обізнаними з українською військовою діяльністю за кордоном.

Українська розвідка 4-5 тижнів тому направила до штабу повстанців Хаят Тахрір аш-Шам (ХТШ) у сирійському Ідлібі близько 20 досвідчених операторів безпілотників і близько 150 безпілотних літальних апаратів, стверджує видання.

Допомога з Києва зіграла, можливо, скромну роль у поваленні режиму Башара Асада, вважають західні джерела в розвідці. Але вона є частиною ширших операцій, які Україна проводить з метою таємного удару по російських позиціях на Близькому Сході, в Африці та в самій росії.

Таємна допомоги Україні в Сирії була досить відкритою таємницею, хоча високопоставлені чиновники адміністрації Байдена неодноразово заявляли, що вони про це не знали.

Українці афішували свої наміри. У статті від 3 червня Kyiv Post цитує джерело в українській військовій розвідці (ГУР), яке повідомило газеті, що «з початку року [сирійські] повстанці за підтримки українських оперативників завдали численні удари по російських військових об’єктах у регіоні».

До статті було додано відео атаки на кам’яний бункер, білий фургон та інші цілі, які, як стверджується, були уражені повстанцями, яких підтримує Україна в Сирії. Видання зазначає, що операцію в Сирії проводив спецпідрозділ ГУР «Хімік» «у співпраці з сирійською опозицією».

Російські чиновники місяцями скаржилися на українські парамілітарні сили в Сирії. Спеціальний представник рф по Сирії Алєксандр Лаврентьєв в листопаді в інтерв'ю ТАСС заявив: «Ми дійсно маємо інформацію про те, що українські фахівці ГУР знаходяться на території Ідлібу».

Міністр закордонних справ рф Сергєй Лавров у вересні зробив подібну заяву про «емісарів української розвідки» в Ідлібі.

росія явно була здивована швидким просуванням ХТШ на Дамаск, але цікаво, що російські джерела намагалися мінімізувати роль України.

У статті Middle East Eye від 2 грудня цитується російський Telegram-акаунт, пов'язаний з російськими військовими, який применшує допомогою Києва:

«По-перше, члени ГУР дійсно відвідали Ідліб, але вони залишилися там ненадовго» – недостатньо, щоб навчити сирійців керувати БПЛА з нуля. «По-друге, – йшлося далі в повідомленні, – ХТШ давно має власну програму БПЛА».

Операція в Сирії – не єдиний випадок, коли українська військова розвідка за кордоном переслідує росіян. У серпні BBC повідомило, що Україна допомогла повстанцям у Малі влаштувати засідку на російських найманців з групи Вагнера. Внаслідок нападу 27 липня загинуло 84 бойовики Вагнера та 47 малійців, повідомляло ВВС.

Андрій Юсов, речник ГУР, підтвердив операцію в Малі через кілька днів, заявивши, що малійські повстанці «отримали необхідну інформацію, і не тільки інформацію, яка уможливила успішну військову операцію проти російських військових злочинців», повідомляло ВВС. Після нападу Малі розірвала дипломатичні відносини з Україною.

У квітні 2023 року Буданов пообіцяв, що Україна буде переслідувати росіян, винних у військових злочинах, «у будь-якій частині світу». Агресивні розвідувальні операції Буданова іноді викликали занепокоєння адміністрації Байдена, зазначає видання з посиланням на представників США.

«Ми проводимо такі операції, спрямовані на зниження російського військового потенціалу, скрізь, де це можливо», – сказав Буданов у коментарі автору статті. – Чому Африка має бути винятком?»

Бекграунд. Нагадаємо, росія на Радбезі ООН заявила, що Україна допомагає сирійським повстанцям, у тому числі озброєнням. В МЗС України офіційно спростували цю інформацію і наголосили, що режим Асада перетворив територію Сирії на полігон для інших злочинних режимів – російського та іранського.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло